Edebiyat

Işıkyaratan Serisi İlk Kitabı Kara Prizma İle Başlıyor

Brent Weeks‘in “David Gemmell En İyi Fantazi Romanı Ödülü” adayı Kara Prizma kitabı, İthaki tarafından yayınlandı.

Işıkyaratan serisinin ilk kitabı olan Kara Prizma‘da; ışığın, tüm büyülerin kaynağı olduğu bir dünyada yaşayan Gavin Guile ışığın kırılımındaki tüm renkleri kullanabilen, barışın ve gücün odağındaki Prizma’dır. Halkın imparatoru ve dini lideri olan Prizma, büyünün dengesini sağlamakla yükümlüdür. Ancak Prizmaların ömürleri çok kısadır.

Gavin Guile da tam olarak ne kadar ömrü kaldığını biliyordu. Zekâsı, adaleti ve elinde bulundurduğu güçle görevlerini eksiksiz bir şekilde yerine getiren Gavin’in Prizma olarak süresi dolmadan gerçekleştirmek istediği beş şey vardı. Ancak bir oğlunun olması bunlara dahil değildi.

Uzak bir Satraplık’ta bir oğlu olduğunu öğrenen Gavin ya oğlunun iyiliğini ya da bugüne kadar kurduğu düzeni seçmek zorunda kalacaktı. Bu uğurda vereceği kararlar Gavin’in karanlık sırlarını ortaya çıkaracak ve geçmişiyle yüzleşmesine neden olacaktı.

“Kara Prizma, unutulmaz karakterleriyle, sürekli şaşırtan hikâyesiyle ve kesilmeyen aksiyonuyla beni ilk sayfasından itibaren esir aldı.”
— Terry Brooks

“Brent Weeks’in bu kadar iyi olması canımı sıkıyor.”
— Peter V. Brett

M. İhsan Tatari tarafından dilimize kazandırılan kitap 728 sayfa…

İyi okumalar.

İlginizi Çekebilir  CosmicZion Zine 3. Sayısıyla Ana Tanrıça “Kibele”yi Ağırlıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu