Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » İngiliz Fantezi Ödülü 2019 Adayları Açıklandı

İngiliz Fantezi Ödülü 2019 Adayları Açıklandı

2019 yılının İngiliz Fantezi Ödülleri adayları duyuruldu. 2004 yılından itibaren İngiliz Fantezi Topluluğu (British Fantasy Society) tarafından dağıtılan İngiliz Fantezi Ödülleri‘nde bu yıl adaylar 14 dalda yarışacak.

İngiliz Fantezi Topluluğu ve Fantasycon’da yapılan ikili oylama sonucunda oluşan final listesi şöyle:

En İyi Fantastik Roman (Robert Holdstock Ödülü)

  • The Bitter Twins – Jen Williams (Headline)
  • Empire of Sand – Tasha Suri (Orbit)
  • Foundryside – Robert Jackson Bennett (Jo Fletcher Books)
  • The Green Man’s Heir – Juliet E McKenna (Wizard’s Tower Press)
  • The Loosening Skin – Aliya Whiteley (Unsung Stories)
  • Priest of Bones – Peter McLean (Jo Fletcher Books)

En İyi Korku Romanı (August Derleth Ödülü)

  • The Cabin at the End of the World – Paul Tremblay (Titan Books)
  • Little Eve – Catriona Ward (W&N)
  • The Way of the Worm – Ramsey Campbell (PS Publishing)
  • Wolf’s Hill – Simon Bestwick (Snowbooks)

En İyi Yeni Yazar (Sydney J Bounds Ödülü)

  • Tomi Adeyemi – Children of Blood and Bone (Macmillan Children’s Books)
  • Cameron Johnston – The Traitor God (Angry Robot)
  • RF Kuang – The Poppy War (HarperVoyager)
  • Tasha Suri – Empire of Sand (Orbit)
  • Marian Womack – Lost Objects (Luna Press Publishing)
  • Micah Yongo – Lost Gods (Angry Robot)

En İyi Kısa Roman

  • Binti: The Night Masquerade – Nnedi Okorafor (Tor.com)
  • “Breakwater” – Simon Bestwick (Tor.com)
  • The Land of Somewhere Safe – Hal Duncan (NewCon Press)
  • The Last Temptation of Dr Valentine – John Llewellyn Probert (Black Shuck Books)
  • The Only Harmless Great Thing – Brooke Bolander (Tor.com)
  • The Tea Master and the Detective – Aliette de Bodard (Subterranean Press)

En İyi Kısa Kurgu

  • “Down Where Sound Comes Blunt” – GV Anderson (F&SF March/April 2018)
  • “Her Blood the Apples, Her Bones the Trees” – Georgina Bruce (The Silent Garden: A Journal of Esoteric Fabulism)
  • “In the Gallery of Silent Screams” – Carole Johnstone & Chris Kelso (Black Static #65)
  • “A Son of the Sea” – Priya Sharma (All the Fabulous Beasts)
  • “Telling Stories” – Ruth EJ Booth (The Dark #43)
  • “Thumbsucker” – Robert Shearman (New Fears 2)

En İyi Derleme

  • The Devil and the Deep: Horror Stories of the Sea, ed. Ellen Datlow (Night Shade Books)
  • Humanagerie, ed. Sarah Doyle & Allen Ashley (Eibonvale Press)
  • New Fears 2, ed. Mark Morris (Titan Books)
  • This Dreaming Isle, ed. Dan Coxon (Unsung Stories)
  • Year’s Best Weird Fiction, Vol. 5, ed. Robert Shearman & Michael Kelly (Undertow Publications)

En İyi Koleksiyon

  • All the Fabulous Beasts – Priya Sharma (Undertow Publications)
  • The Future is Blue – Catherynne M Valente (Subterranean Press)
  • How Long ‘til Black Future Month? – NK Jemisin (Orbit)
  • Lost Objects – Marian Womack (Luna Press Publishing)
  • Octoberland – Thana Niveau (PS Publishing)
  • Resonance & Revolt – Rosanne Rabinowitz (Eibonvale Press)

En İyi Kurgu Dışı

  • The Evolution of African Fantasy and Science Fiction – Francesca T Barbini (Luna Press Publishing)
  • The Full Lid – Alasdair Stuart (alasdairstuart.com/the-full-lid)
  • Ginger Nuts of Horror (www.gingernutsofhorror.com)
  • Les Vampires – Tim Major (PS Publishing)
  • Noise and Sparks – Ruth EJ Booth (Shoreline of Infinity)

En İyi Bağımsız Yayıncı

  • Fox Spirit Books
  • Luna Press Publishing
  • NewCon Press
  • Unsung Stories

En İyi Dergi / Süreki Yayın

  • Black Static
  • Gingernuts of Horror
  • Interzone
  • Shoreline of Infinity
  • Uncanny Magazine

En İyi Seslendirme

  • Bedtime Stories for the End of the World (endoftheworldpodcast.com)
  • Blood on Satan’s Claw – Mark Morris (Bafflegab)
  • Breaking the Glass Slipper (www.breakingtheglassslipper.com)
  • PodCastle (podcastle.org)
  • PsuedoPod (pseudopod.org)

En İyi Çizgi Roman / Grafik Roman

  • 100 Demon Dialogues – Lucy Bellwood (Toonhound Studios)
  • B.P.R.D. Hell on Earth, Vol. 1 – Mike Mignola, John Arcudi, Guy Davis, Tyler Crook & Dave Stewart (Dark Horse)
  • Hellboy: The Complete Short Stories, Vol. 1 – Mike Mignola (Dark Horse)
  • The Prisoner – Robert S Malan & John Cockshaw (Luna Press Publishing)
  • Saga #49-54 – Brian K Vaughan & Fiona Staples (Image Comics)
  • Widdershins, Vol. 7 – Kate Ashwin

En İyi Sanatçı

  • Vince Haig
  • David Rix
  • Daniele Serra
  • Sophie E Tallis

En İyi Film / Televizyon Yapımı

  • Annihilation, Alex Garland
  • Avengers: Infinity War, Christopher Markus & Stephen McFeely
  • Black Panther, Ryan Coogler & Joe Robert Cole
  • The Haunting of Hill House, Mike Flanagan
  • Inside No. 9, series 4, Steve Pemberton & Reece Shearsmith
  • Spider-Man: Into the Spider-Verse, Phil Lord & Rodney Rothman