Edebiyat

İki Büyük Ustadan Fantastik Bir Kitap: Kıyamet Gösterisi

kiyamet-gosterisi-banner

Fantastik edebiyatın iki büyük üstadı kafa kafaya verip muhteşem bir esere imza attılar.

Yurtdışında oldukça ses getiren Good Omens isimli kitap şimdi Kıyamet Gösterisi adıyla Türkçe’de. 2007 yılında Salyangoz Yayınları tarafından “Bir Kıyamet Komedisi” adıyla basılmış olan eser 5 yıl sonra İthaki Yayınları’ndan “Kıyamet Gösterisi” adıyla çıktı.

Kıyamet Günü’ne sadece bir hafta kalmıştır ve kıyamet belirtileri görülmeye başlanmıştır. Mahşerin Dört Atlısı motorlarına binip yeryüzüne inmişlerdir. Cumartesi günü, akşam yemeğinden hemen önce kopacak kıyamet için hazırlıklar başlar.

kiyamet-gosterisiKitabın arka kapak yazısı şu şekilde;

1655 yılında yazılmış ve şimdiye kadarki en doğru kehanet kitabı olan Cadı Agnes Çatlak’ın Dakîk ve Kat’î Kehanetleri’ne göre, cumartesi günü dünyanın sonu. Önümüzdeki Cumartesi. Akşam yemeğinden hemen önce.

İyilik ve Kötülük orduları toplanıyorlar. Her şey Büyük Plan’a uygun ilerliyor gibi. Yalnız ufak bir pürüz var. Birazcık müşkülpesent bir melek ile sefahat düşkünü bir iblis yaklaşan bu coşku dolu anın gelişini hiç de iple çekmiyorlar. Ha unutmadan, birileri Deccal’ı yanlış yere göndermişe benziyor.

Fantastik kitaplardaki başarılı çevirileri ile tanıdığımız Niran Elçi’nin çevirdiği, Evrim Öncül’ün yayına hazırladığı kitap 4 Mayıs 2012 tarihinde raflardaki yerini alacak.

Fantastik edebiyatın en başarılı eserlerinden biri olan bu harika kitap, Neil Gaiman’ın mitolojik ve edebi yaklaşımı ile Terry Pratchett’ın mizahi yazımının muhteşem bir harmanı. FRPNET olarak şiddetle öneriyoruz.

Kitabın künye bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Kitabın ön okumasına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Neil Gaiman'ın Cthulhu Mitosu ile Sherlock Holmes'u Bir Araya Getirdiği Hikayesi A Study In Emerald Çizgi Roman Oluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu