Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » İhsan Oktay Anar’ın Yeni Kitabı: Yedinci Gün

İhsan Oktay Anar’ın Yeni Kitabı: Yedinci Gün

yedinci-gun-kitap-banner

Türk Edebiyatının usta kalemlerinden İhsan Oktay Anar, yeni romanı Yedinci Gün ile 5 yıl aradan sonra okurlarıyla buluşacak.

Her kitabıyla okuru ayrı meselelerin, mesellerin ve hikayelerin içinde gezdiren, ustalıklı dili ve yarattığı atmosferle Türk edebiyatında özgün bir yer edinen İhsan Oktay Anar, bu kez Yedinci Gün adlı romanıyla okur karşısında. Kitabın Eylül ayı başında raflarda olması bekleniyor.

 

yedinci-gun-ihsan-oktay-anarUzun zamandır beklenen kitabın arka kapak yazısı şöyle: 

Çizgilerin kürelere, zamanın sonsuzluğa, sonsuzlukların da hayâllere dönüştüğü bir hikâyedir bu. Sıradan insanların sıra dışılığı, bilinen hikâyelerin düşlere dönüşümü, zaafların asîlleşmesi, erdemlerin ardındaki günâhkârlık tüm içtenliğiyle akacak zihinlere. İnsan olmanın en zayıf ve en yüce yanları, bir hikâyenin dokunuşuyla bir kez daha bilinebilir olacak. İhsan Oktay Anar, bu yeni düşüyle sizleri bir kez daha şaşırtacak. Çizgilerde değil kürelerde gezinecek, bilinen zamanların bilinmeyen anlarına yolculuk edeceksiniz. Alışık olmadığınız bu dünyanın kapısından girdiğinizde âşinalık hissedecek, sadeliğin ihtişâmına teslim olmanın rahatlığıyla kendinizi akışta yolculuk ederken bulacaksınız.

 

Kitabın künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Zombi Tavuk Ordusu Tarafından Yıkılan Krallığım - 50 Years Oyun İncelemesi

İyi okumalar.