Edebiyat

Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değil Raflardaki Yerini Aldı

Bülent Ayyıldız‘ın yazdığı Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değil romanı, İthaki Yayınları aracılığıyla raflardaki yerini aldı. Korku türündeki roman, yerli karakterleri gerçek tarihi olaylarla bağlıyor.

Bülent Ayyıldız’ın kaleminden çıkan Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değil, Murat ve Gül adındaki bir çiftin, Türkiye’den Almanya’daki evlerine doğru çıktıkları yolda başlarına gelenleri konu ediniyor. Bulgaristan’da başlayan hikaye, gerçek tarihi olay örgüleriyle bezenip fantastik ve korku temalı bir maceraya dönüşüyor.

Kitabın tanıtım metni şöyle:

Zamanı düz bir çizgi gibi düşünmeyi bırakmalısın. Hayır, o ilerlemiyor. Tam tersine, bizi hapseden bir zindandan ibaret. Geçmiş, gelecek ve şimdi aynı anda buradalar. Vakit, bir kavanozdaki balığın içinde dönüp durduğu sudan ibaret. Balık istediği yöne doğru gidebilir. İlerlediğini zanneder, sonsuzlukta kaybolmaktan korkar fakat görebileceği en son nokta kavanozun cam duvarlarıdır. Bir görünmezliğe toslar kendini. Zamanı anlamak istiyorsan, kavanozun dışında nefes almayı öğrenmelisin.

Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değil romanının ön okumasını buradan yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Dune Yazarları, Filmdeki Olayların Öncesini Anlatan Yeni Bir Üçleme Yazıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu