Edebiyat

Harry Potter ve Lanetli Çocuk Kitabı Kasım Ayının Başında Raflarda!

harry-potter-ve-lanetli-cocuk-banner

J.K. Rowling, John Tiffany ve Jack Thorne’a ait yeni bir özgün hikâyeden yola çıkarak Jack Thorne’un yazdığı yeni bir oyun olan “Harry Potter ve Lanetli Çocuk“, Sahne Metni Özel Baskısı Türkiye’de 2 Kasım’da Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanacak.

“Harry Potter ve Lanetli Çocuk”,  J.K. Rowling,  John Tiffany ve Jack Thorne’a ait yeni bir özgün hikâyeden yola çıkarak Jack Thorne’un yazdığı yeni bir oyun. Bu oyun sadece sekizinci Harry Potter hikâyesi değil, aynı zamanda tescilli olarak sahneye koyulan ilk Harry Potter hikâyesi.

30 Temmuz 2016’da Londra West End’de gerçekleşen prömiyerin hemen ardından Sahne Metni Özel Baskısı, dünyanın dört bir yanındaki okuyucuları Harry Potter, arkadaşları ve ailesinin devam eden yolculuğuyla buluşturuyor.

 

harry-potter-ve-lanetli-cocuk-kapakSevin Okyay ve Kutlukhan Kutlu’nun harika çevirisi ile yayınlanacak olan kitabın arka kapak yazısı şöyle;

Sekizinci Hikâye.

On Dokuz Yıl Sonra…

“Harry Potter ve Lanetli Çocuk” Sahne Metni Özel Baskısı, Türkiye’de 2 Kasım’da Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanacak.

Harry ait olduğu yerde durmayı reddeden bir geçmişle boğuşurken, en küçük oğlu Albus da istemediği bir aile mirasının yükünü omuzlarında taşımakta zorlanır. Geçmişle gelecek uğursuzca iç içe geçerken hem baba hem oğul tedirgin edici bir gerçeği, bazen karanlığın beklenmedik yerlerden geldiğini öğrenir.

“Harry Potter ve Lanetli Çocuk”, J.K. Rowling, John Tiffany ve Jack Thorne’a ait yeni bir özgün hikâyeden yola çıkarak Jack Thorne’un yazdığı yeni bir oyun. Bu oyun sadece sekizinci Harry Potter hikâyesi değil, aynı zamanda tescilli olarak sahneye koyulan ilk Harry Potter hikâyesi. 30 Temmuz 2016’da Londra West End’de gerçekleşen prömiyerin hemen ardından Sahne Metni Özel Baskısı, dünyanın dört bir yanındaki okuyucuları Harry Potter, arkadaşları ve ailesinin devam eden yolculuğuyla buluşturuyor.

Yazar: J.K. Rowling
Çevirenler: Sevin Okyay – Kutlukhan Kutlu
Sayfa Sayısı: 360 Sayfa

İlginizi Çekebilir  Terry Goodkind'ın Doğruluk Kılıcı Serisi Yıllar Sonra Yeniden Raflarda

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu