Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Hakan Bıçakcı’nın Seçtikleri

Hakan Bıçakcı’nın Seçtikleri

hakan-bicakci-banner

Fantastik Dünyanın Seçtikleri” isimli bölümümüzde fantastik kurgu, bilimkurgu ve çizgi roman konusunda yetkin kişilerin seçtiği kitapları sizlere sunacağız.

Fantastik dünyanın tanınmış kişilerine; en sevdikleri fantastik kurgu, bilimkurgu kitapları ve çizgi romanları sorduk. Onlar da bize ilk 5 kitaplarını listelediler. İlk konuğumuz yazar Hakan Bıçakcı oldu.

İşte Hakan Bıçakcı’nın seçtikleri:

En Sevdiğim 5 Fantastik Kurgu Kitabı

Atalarımız (Calvino)
Petersburg Öyküleri (Gogol)
Dava (Kafka)
Eşekarısı Fabrikası (Banks)
Dorian Gray’in Portresi (Wilde)

En Sevdiğim 5 Bilimkurgu Kitabı

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört
Cesur Yeni Dünya
Otomatik Portakal
Otostopçunun Galaksi Rehberi
Fahrenheit 451

En Sevdiğim 5 Çizgi Roman

Detroit Metal City
Museum of Terror
Maus
Persepolis
A History of Violence

Hakan Bıçakcı Kimdir?

hakan-bicakci-resim1978’de İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1996 yılında üniversite eğitimi için Ankara’ya gitti. 2001’de Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirerek İstanbul’a döndü. İlk romanı “Romantik Korku” 2002, ikinci romanı “Rüya Günlüğü” 2003, üçüncü romanı “Boş Zaman” 2004, ilk öykü kitabı “Bir Yaz Gecesi Kâbusu” 2005 yılında ve dördüncü romanı “Apartman Boşluğu” 2008 yılında Oğlak Yayınları’ndan çıktı. Beşinci romanı “Karanlık Oda” 2010 yılında İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.

İlginizi Çekebilir  Yiğit Değer Bengi ile "Mitoloji ve Yazarlık" Atölyesi

2011 yılında “Apartman Boşluğu”, “Boş Zaman” ve “Rüya Günlüğü” İletişim Yayınları tarafından yeniden yayımlandı. Yeni ve eski öykülerden oluşan öykü kitabı “Ben Tek Siz Hepiniz” 2011’de İletişim’den çıktı. “Apartman Boşluğu”, 2009 yılında Arnavutçaya, 2010 yılında Arapçaya, 2011 yılında Bulgarcaya ve İngilizceye, 2013 yılında Romenceye çevrildi.