Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Güç Kılıcı Kendine Bir Kraliçe Seçerse – Lanetli

Güç Kılıcı Kendine Bir Kraliçe Seçerse – Lanetli

Katherine Langford‘un başrolde yer aldığı dizi uyarlaması Netflix tarafından geliştirilen “Lanetli” (Cursed) romanı İthaki tarafından yayınlandı.

Thomas Wheeler ile 300, Günah Şehri, Batman: Kara Şövalye Dönüyor gibi efsanevi çizgi romanlara imza atan Frank Miller’ın yarattığı Lanetli’de, Gölün Hanımı (Lady of the Lake) miti Kral Arthur efsanesinden çıkarak ışıldıyor. Arthur hikayesinin güncel bir yorumu olan romana Miller’ın çizdiği onlarca siyah beyaz ve renkli çizim de eşlik ediyor.

Frank Miller Lanetli

Nimue kendi halkı tarafından dışlanmıştı. Kara büyüyle olan bağlantısı yüzünden Druid köyünde ondan korkulur hale gelinmişti, bu yüzden ayrılmaktan başka seçeneği yoktu.

Ama kader, tüm köyün Kızıl Paladinler tarafından katledilmesinden sonra Nimue’nin önüne yepyeni bir yol çıkardı. Annesi ölmeden önce ona son bir görev vermişti, adı sadece efsanelerde anılan Güç Kılıcı’nı bir büyücüye, Merlin’e götürmesi gerekiyordu. Halkını kurtarmak için tek şansı buydu. Bu zorlu görev intikam almasını her ne kadar zorlaştırıyor olsa da içinde uyanan güç, intikamdan başka bir şey istemiyordu.

Nimue etkileyici paralı asker Arthur ve göçmen Fey Ahalisi ile atıldığı macerada, tek gerçek krala vadedilmiş kılıcıyla hem paladinlerle hem de yozlaşmış kralın ordularıyla savaşmak zorundaydı. Halkını bir araya getirmek ve ailesinin intikamını almak isterken kendisi hakkındaki gerçekleri de adım adım keşfedecekti.

Ama belki de kaderi değiştirebilecek tek şey, bir kılıcın ucundaydı.

Nimue’nin 432 sayfalık fantastik serüvenini Türkçe’ye Cihan Karamancı kazandırdı.

İlginizi Çekebilir  2018 Arthur C. Clarke Ödülü'nü Anne Charnok Kazandı

iyi okumalar.