Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Goodreads Tüm Zamanların En Popüler 100 Fantastik ve Bilimkurgu Kitapları Listelerini Yayınladı

Goodreads Tüm Zamanların En Popüler 100 Fantastik ve Bilimkurgu Kitapları Listelerini Yayınladı

Goodreads, kullanıcıların tercihlerine göre tarihin en popüler 100 fantastik ve bilimkurgu kitaplarının listelerini çıkardı.

Sitede en çok okunan kitapları tespit eden Goodreads ekibi, puanı 5’ten 3.5’a kadar olan eserleri iki farklı listede topladı.

Her seride tek kitabın seçildiği Tüm Zamanların En Popüler 100 Fantastik ve Bilimkurgu Kitapları listelerinin ilk on sırasında Fantastik kurgu alanında; The Hobbit – J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring – J.R.R. Tolkien, The Lion, the Witch and the Wardrobe – C.S. Lewis, A Game of Thrones – George R.R. Martin, A Wrinkle in Time – Madeleine L’Engle, The Princess Bride – William Goldman, American Gods – Neil Gaiman, The Name of the Wind – Patrick Rothfuss, The Night Circus – Erin Morgenstern ve Wicked – Gregory Maguire adlı eserler yer aldı.

Goodreads okurlarının en çok tercih ettiği 100 popüler bilimkurgu eserlerinin ilk onunda ise şu kitaplar sıralanıyor: 1984 – George Orwell, Animal Farm – George Orwell, Fahrenheit 451 – Ray Bradbury, Brave New World – Aldous Huxley, The Handmaid’s Tale – Margaret Atwood, The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy – Douglas Adams, Frankenstein – Mary Shelley, Slaughterhouse-Five – Kurt Vonnegut Jr., Ender’s Game – Orson Scott Card ve Ready Player One – Ernest Cline.

İlginizi Çekebilir  2017 TBD Bilimkurgu Öykü Yarışması Başladı

Goodreads‘in Tüm Zamanların En Popüler 100 Fantastik ve Bilimkurgu Kitapları listelerinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz. En popüler fantastik kitaplara buradan, en popüler bilimkurgu kitaplarına buradan ulaşabilirsiniz.