Edebiyat

Göktuğ Canbaba’dan Yepyeni Fantastik Macera – Arayış Ormanı

arayis-ormani-banner

Daha önce Ozanın Şarkısı ve Tılsım-ı Kudret gibi başarılı fantastik eserleri ile pek çok fantastik okura maceralar yaşatan Göktuğ Canbaba, bu sefer yepyeni bir macera ile karşımıza çıkıyor.

Arayış Ormanı kitabında hayatı boyuna hayaller kuran ve fantastik hikayelerle büyüyen Deniz’in, hayalindeki kadar sıradışı macerasına tanık oluyoruz!

Karşımıza hayali bir İstanbul ve fantastik bir yolculuk sunan “Arayış Ormanı” kitabının arka kapak yazısı şöyle;

arayis-ormani-kapakDeniz, henüz on iki yaşındaydı. Okulda hiç ama hiç arkadaşı yoktu. Çünkü herkese göre o, hayaller gören bir kaçıktı! Tüm bunların sorumlusu ise, küçüklüğünden beri oğluna gizemli hikayeler anlatan babasıydı. Birbirinden tuhaf yaratıklarla dolu bir dünya yaratmıştı ve efsaneye göre saklı bir kapı sayesinde geçiş yapılan bu diyar, İstanbul’un ikiz kardeşiydi. Ve bu kapı bir bekçi tarafından denetleniyordu.

Deniz bu masallara inanmalı mıydı?

Oysa Deniz’in bilmediği bir gerçek vardı. Babası, her iki diyarı birbirinden ayıran bu kapının bekçisiydi. Ve bir gün, bu zor görev oğlunun olacaktı.

Deniz, Arayış Ormanı’na doğru çıkacağı tehlikeli yolculukta kendini hayal bile edemeyeceği bir maceranın içinde bulacaktı!

 

Doğan Egmont tarafından yayınlanacak kitap henüz baskıya girdi ve Kasım ayının ilk haftasında raflarda olması planlanıyor.Deniz’in macerası Arayış Ormanı ile başlıyor fakat bu bir son değil. Serinin diğer kitapları da çok yakında… Kitabın kapak resmi ise illüstratör Eren Arık‘a ait.

Ellerine sağlık Göktuğ Canbaba.

İlginizi Çekebilir  Fantasy Flight Games Kıyameti Başladı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu