Edebiyat

Göktuğ Canbaba’nın Tılsım-ı Kudret Kitabı Yeniden Raflarda

Bundan yaklaşık 8 yıl önce, 2010 yılında Laika Yayınları tarafından yayınlanan, Göktuğ Canbaba‘nın tarihi fantazya kitabı Tılsım-ı Kudret yıllar sonra yeniden raflarda yerini aldı. 

Bir yandan Osmanlı döneminde fantastik bir hikayeyi bizlere sunarken bir yandan da günümüzde paralel bir hikaye bizleri karşılıyor. Kendi içinde güzel ve tarihi hikayelerle süslü Tılsım-ı Kudret kitabı İthaki Yayınları etiketiyle yayınlandı.

Göktuğ Canbaba, sonsuz kudretin peşindeki bir Osmanlı şehzadesinin, tarihi sırların izini süren sıradışı bir maceracının ve öte diyarlara fısıldayan bir muska üstadının öyküsünü Tılsım-ı Kudret’te bir araya getiriyor. Mezopotamya’da doğan bir efsane İstanbul’daki bir antika dükkânının duvarları arasına süzülüyor. Büyülü muskalarla açılan kapıların ardında, dehşeti yanlarında getiren davetsiz misafirler beliriyor.

Tılsım-ı Kudret, sırlarla dolu tarihi bir yolculuğa davetiye çıkaran, fantastik boyutlarıyla tüylerinizi ürpertecek bir macera romanı!

“Kötü düşünceler ve hin kurtlar, kara zeminin ardından gelip yeri titreterek ilerleyen kâbus evlerinin mimarları Şehzade’nin aklına girmiş. Heyhat! Bu ne kara bir gün!”

 Bu güzel fantastik eseri yıllar sonra yeniden okuyabilmek çok güzel oldu. Eğer daha önce okumadıysanız mutlaka bu sefer okuyun. İyi okumalar!

İlginizi Çekebilir  Arthur C. Clarke'tan "Çocukluğun Sonu" Bilimkurgu Klasikleri'nde

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu