Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Goblin Kral Kitabı Raflarda Yerini Aldı

Goblin Kral Kitabı Raflarda Yerini Aldı

Goblin Kral deyince ilk olarak aklınıza Hobbit eserindeki goblinlerin kralı gelebilir; eğer biraz yaşınız varsa fantastik film Labyrinth’te David Bowie’nin canlandırdığı Goblin Kral Jareth de gelebilir… ama biz, fantastik kurgunun önemli ödüllerine aday olmuş Goblin Kral kitabından bahsediyoruz.

Locus, Hugo, Nebula ve Dünya Fantezi Ödülü’nde En İyi Roman kategorisinde aday gösterilen, Locus Ödülü’nde En İyi Fantezi Romanı ödülünü de kapmayı başaran Goblin Kral kitabı raflarda yerini aldı.

Yarı elf – yarı goblin olan ve bir anda elflerin kralı olan Maia’nın ilginç hikayesine tanık oluyoruz.

Sarah Monette’in Katherine Addison ismiyle yazdığı kitabın arka kapak yazısı şöyle;

Locus En İyi Fantazi Romanı Ödülü
Hugo En İyi Roman Ödülü Adayı
Nebula En İyi Roman Ödülü Adayı
Dünya Fantazi Ödülü En İyi Roman Adayı

Dört tarafı kara büyü, taht mücadeleleri ve entrikalarla dolu, steampunk türünde yazılmış muhteşem bir fantazi: Goblin Kral!

Kral ve üç oğlunun bir zeplin kazasında ölmesinin ardından Taht’ın en genç adayı, krallıktan uzakta ve sürgünde büyüyen, istenmeyen evlat yarı-goblin Maia’nın yaşayan tek varis olarak tahta geçmekten başka hiçbir şansı yoktur.

İlginizi Çekebilir  Yeni Mass Effect Kitabı Mass Effect: Annihilation Yolda!

Kendini bir anda her tarafı ölümcül düşmanlar ve tehlikeli entrikalarla çevrili sarayda bulan, yönetim, politika ve savaşla ilgili hiçbir bilgisi olmayan Maia bir şekilde hayatta kalmak, müttefikler edinmek ve babasını öldüren kazanın arkasındaki sır perdesini aralamak zorundadır…

Yeni nesil fantastik edebiyatın önemli isimlerinden Katherine Addison’ın yarattığı sıradışı evren, okura eşsiz bir hayal gücünün ürünü olan, incelikle dokunmuş bir hikâye sunuyor.

“Canlı, sürükleyici ve eşsiz! Eğer taht entrikalarını seviyorsanız, Goblin Kral’ın tadı damağınızda kalacak!”
– Scott Lynch, çoksatan Locke Lamora’nın Yalanları’nın yazarı

“Benim yazdıklarımı sevenler, Goblin Kral’ı okumaktan büyük zevk alacaklar.”
– George R.R. Martin, çoksatan Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin yazarı

“Goblin Kral’dan büyük bir zevk aldım. Goblinler, elfler ve zeplinlerle dolu fantastik dünyası beni hemen kendine bağladı. Okuru fazlaca heyecanlandıran bir eser.”
– Kristen Britain, New York Times çoksatanı Blackveil’in yazarı

Çevirisi A. Orçun Can’a ait olan steampunk atmosferine sahip fantastik bir roman olan 424 sayfalık Goblin Kral, İthaki Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

İlginizi Çekebilir  Gio Ödüllü Gülbike Berkkam'dan İlk Roman - Güneşi Yanında Taşıyan Adam

İyi okumalar!