Edebiyat

Gerilim Türünün Önemli Yazarı Jean-Christophe Grange Türkiye’ye Geliyor

Eserleri 30’dan fazla dile çevrilen polisiye-gerilimin dünyaca ünlü ustası Fransız gazeteci, yazar ve senarist Jean-Christophe Grange, Doğan Kitap’ın 20. Yıl etkinlikleri kapsamında Türk okurlarıyla buluşuyor.

Türkiye’de de binlerce okuru bulunan Jean-Christophe Grange, 1 Nisan Pazartesi ve 2 Nisan Salı 2019 tarihlerinde İstanbul’da okurlarıyla bir araya gelecek. Grange, 1 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 15.00’de D&R Kanyon mağazasında ve 2 Nisan Salı günü ise saat 19.00’da D&R Akasya mağazasında kitaplarını imzalayacak.

İlk kez “Kızıl Nehirler” ile tanıdığımız Grange, polisiye-gerilim türüne yeni bir bakış açısı getirdi. Her kitabında psikolojik bir konuyu gündeme taşıyarak yazdığı gerilimin içine okuyucuyu hiç rahatsız etmeden çeken yazar, geçtiğimiz günlerde Doğan Kitap tarafından yayımlanan son kitabı Ölüler Diyarı’yla da okuyucularını oldukça heyecanlandırmıştı.

Taş Meclisi, Leyleklerin Uçuşu, Kurtlar İmparatorluğu, Siyah Kan, Şeytan Yemini, Koloni, Ölü Ruhlar Ormanı, Sisle Gelen Yolcu, Kaiken, Lontano ve Kongo’ya Ağıt gibi eserleri de Doğan Kitap etiketiyle yayınlanan yazar, Ölüler Diyarı’nda da beynin sınırlarında dolaşmaya devam ediyor ve bu kez kötülüğün ne ölçüde kalıtsal olduğunu tartışıyor.

İlginizi Çekebilir  J.K. Rowling'in İlham Veren Kitabı "Güzel Bir Hayat" Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu