Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Galip Dursun’un Fantastik ve Karanlık Öyküleri Pusova Kitabında Toplandı

Galip Dursun’un Fantastik ve Karanlık Öyküleri Pusova Kitabında Toplandı

pusova-banner

Daha önce Anadolu Korku Öyküleri kitaplarında öyküleriyle bizleri korkutan Galip Dursun‘un, şimdi de öykülerini derlediği Pusova adlı öykü kitabı İthaki Yayınları tarafından yayımlandı.

Editörlüğünü Yankı Enki‘nin üstlendiği, gotik ve karanlık öykülerle dolu 168 sayfalık Pusova kitabının arka kapak yazısı şöyle;

pusova-kapakAnadolu Korku Öyküleri derlemelerinden ve sadık bir takipçi kitlesine sahip olan Gerisi Hikaye başlıklı çevrimiçi radyo programından tanıdığımız Galip Dursun, Pusova’daki öyküleriyle medeniyet artıklarının, kıyametten kalma varoşların, intikam meleklerinin, şehirli ve taşralı dehşetlerin hesabını tutuyor. Yeraltı ile korkunun, bilimkurgu ile şehir fantazyasının sürekli temas halinde olduğu bu öyküler, hem yakın ve tanıdık hem de uzak ve bilinmeyen bir kuşağa, alacakaranlık kuşağına davet ediyor bizi; Pusova’ya göz ucuyla bakmak, modern dünyanın düğümünü bozmak için…

“Rivayetlerin gerçeklere, ecinni tayfasının bütün parasını ataride yiyen çocuklara, küçük şehirlerin büyük günahlara, yeraltının yeryüzüne ve ava gidenlerin avlananlara karıştığı sarsıcı öyküler.”
– Hakan Bıçakcı

“Galip Dursun birikimi ve yaratıcılığıyla Türkiye’nin Alacakaranlık Kuşağı’na, İstanbul’un Weird Tales’ına muhteşem bir katkıda bulunmuş. Bradbury, P.K. Dick ve Lovecraft sevenler, Pusova‘yı da sevecek.”
– Doğu Yücel

Biz de Galip Dursun’u tebrik ediyoruz, yolun açık olsun.

İlginizi Çekebilir  Fantastik Dünyaların Beyaz Saçlı Kahramanları

Kitabı hemen buradan satın alabilirsiniz!