Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Frank Herbert’ın Bilimkurgu Klasiği Dune, Şimdi de Çizgi Romana Uyarlanıyor

Frank Herbert’ın Bilimkurgu Klasiği Dune, Şimdi de Çizgi Romana Uyarlanıyor

Denis Villeneuve tarafından beyaz perdeye yeniden uyarlanırken iki dizisi ve ayrıca biri masaüstü, diğeri de dijital olmak üzere iki farklı oyun projesi bulunan Dune efsanesinin çizgi roman serisi de geliyor.

Entertainment Weekly, Frank Herbert‘ın 1965 yılında yazdığı bilimkurgu klasiği Dune‘un, Abrams Books tarafından çizgi romana uyarlanacağını duyurdu. Usta yazarın oğlu Brian Herbert‘ın Kevin J. Anderson ile birlikte yazacağı 3 bölümlük çizgi roman serisinin çizimlerini Raul Allen ve Patricia Martin yaparken, kapakları Bill Sienkiewicz çizecek.

Paul, Leto ve Lady Jessica Atreides‘in karakter çizimleri ile logosunu da okurlarıyla paylaşan EW, sahne sahne Frank Herbert‘ın orijinal eserini takip edecek çizgi roman serisinin Ekim 2020‘de yayınlanacağını da yazdı.

Denis Villeneuve‘nin kadrosunu Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Stellan Sarsgard, Javier Bardem, Zendaya, Dave Bautista ve Josh Brolin gibi ünlü oyunculardan oluşturduğu Dune filmi ise, çizgi romandan yaklaşık bir ay sonra, 20 Kasım 2020‘de gösterime girecek.

İlginizi Çekebilir  Dune Filminin Senaristi Belli Oldu!