Edebiyat

Fantastik Edebiyatın Önemli Yazarlarından Aşk ve Ölüm Şarkıları

Fantastik dünyaların yaratıcıları ve yazarları, George R.R. Martin ve Gardner Dozois’nin derlediği Aşk ve Ölüm Şarkıları kitabında bir araya geldiler.

Buz ve Ateşin Şarkısı serisi ve Game of Thrones dizisinin yaratıcısı olarak adını çokça duyduğumuz George R.R. Martin ile ülkemizde çok tanınmasa da yazdığı onlarca bilimkurgu türündeki kitabıyla, Nebula Ödülleri kazanması ve Hugo Ödülleri adaylıklarıyla bilinen editör ve yazar Gardner Dozois, birbirinden başarılı kalemleri bir araya getirip Aşk ve Ölüm Şarkıları kitabını hazırlamış.

Kitapta, ülkemizde de iyi tanınan Neil Gaiman, Diana Gabaldon ve Jim Butcher gibi isimlerin dışında Marjorie M. Liu, Jacqueline Carey, Carrie Vaughn ve daha pek çok ismin öyküleri var. Kitabın tanıtım yazısı şöyle;

Fantastik, bilimkurgu ve aşk edebiyatının en ünlü on yedi yazarı, bu antolojide yepyeni talihsiz aşk öyküleriyle yazdıkları türlerin sınırlarını zorluyor. Kıyamet sonrası Amerika’da zombilerle dolu bir orman, on sekizinci yüzyıl İngiltere’sinin perilerle dolu kırsal arazileri, büyülü krallıklar ve galakside yolculuk eden uzay gemilerini okuyacağınız bu öykülerde, sihir ve kaderin güçlerine karşı çıkmak zorunda kalan âşıklarla tanışacaksınız.

NEIL GAIMAN asla görmeyi ummadığı eski kız arkadaşıyla karşılaşan bir adamın tüyler ürperten öyküsüyle günümüz edebiyatının en büyük yıldızlarından biri olduğunu kanıtlıyor. DIANA GABALDON bir II. Dünya Savaşı Kraliyet Hava Kuvvetleri pilotunu taş bir çemberin içinden meşhur Yabancı serisinin zamanına gönderiyor ve evine, eşine, bebeğinin yanına dönme kararlılığının yürekleri burkan bedelini anlatıyor.

Kalbin gizemli ve büyülü diyarlarını bu inanılmaz yazarların öyküleriyle keşfedeceksiniz.

“Merak uyandıran bir konu etrafında toplanan etkileyici bir yazar ordusu… Hep daha fazlasını isteyen fantastik edebiyat okuyucuları bundan daha iyisini bulamaz…”
– Fantasy Literature

Epsilon Yayınları tarafından yayınlanan 612 sayfalık öykülerle dolu kitabın çevirisi Kübra Tekneci‘ye ait. 

İyi okumalar.

İlginizi Çekebilir  Tasavvufi Bilimkurgu Eseri Dünya'nın Son Savaşı Raflarda!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu