Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Ernest Cline’ın Yeni Kitabı Ready Player Two’nun Yayın Tarihi Belli Oldu

Ernest Cline’ın Yeni Kitabı Ready Player Two’nun Yayın Tarihi Belli Oldu

2011 yılında yayınlanan ve sonrasında sinemada da büyük ses getiren geek kitap Ready Player One‘ın devam kitabı Ready Player Two için yayın tarihi verildi.

İçerisinde FRP göndermelerinden tutun da pek çok geek kültürüne de atıfta bulunan, özellikle oyun tutkunlarının heyecanla okuduğu Ready Player One kitabının devamının geleceğini biliyorduk. Merakla beklediğimiz kitabının adı Ready Player Two olarak duyuruldu.

Kitabın yayıncısı Penguin Random House, kitabın konusu hakkında bir detay vermedi ancak OASIS’in kontrolünü almayı başaran Wade, Aech ve Art3mis’in macerasının devam edeceğini düşünüyoruz. 24 Kasım 2020‘de raflarda olacağı duyurulan kitabın yine oyunlara ve geek kültürüne göndermelerle dolu olacağı kesin.

Ernest Cline ile Röportaj

Steven Spielberg tarafından sinemaya da uyarlanan Ready Player One‘ın devam filmi de gelecek. Muhtemelen yeni yayınlanacak Ready Player Two kitabını da beyaz perdede izleme şansı bulacağız. İlk kitap, 2045 yılında biraz distopik bir gelecekte geçiyordu, IOI tarafında neler değişti ve OASIS’te yeni neler oldu muhtemelen hep beraber göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  Lionsgate, Kral Katili Güncesi'nin Dizi, Film ve Oyun Haklarını Aldı!

Kitabı şimdiden ön sipariş verebilirsiniz.