Edebiyat

Ernest Cline, Üçüncü Ready Player One Kitabını Yazacak

Ready Player One‘ın devam kitabı Ready Player Two‘yu Kasım sonunda çıkaracak olan Ernest Cline, üçüncü kitabı yazmak istediğini açıkladı.

Entertainment Weekly‘ye verdiği röportajda son bir projesinin daha olduğunu söyleyen Ernest Cline, Ready Player One‘ın öncül kitabının haberini verdi. Cline, kendi çoçukluğundan esinlendiği Ready Player Zero‘da, Dungeons and Dragons ve video oyunları oynayarak büyüyen bir çocuğun hikayesini anlatacak.

Ready Player Two Kitabının Konusu Belli Oldu

VR ağı Oasis‘in kurucusu James Halliday’in ölümünden sonra, geride bıraktığı ipuçlarını toplayıp gizemi çözmeye çalışan Wade Watts ve arkadaşlarının macerasını aktaran 2011 basımı Ready Player One, 1980’ler pop kültürü öğeleriyle düzinelerce bilimkurgu film, dizi, kitap ve video oyununa atıfta bulunuyordu.

Steven Spielberg tarafından 2018‘de beyaz perdeye aktarılan ilk kitaptan 9 yıl sonra, 24 Kasım 2020‘de Ready Player Two‘yu yayınlayacak olan Ernest Cline, devam hikayesinde Oasis‘i daha harika ve bağımlılık yapacak hale getirecek başka bir Halliday keşfini anlatıyor.

Hikayeyi her zaman bir üçleme olarak gördüğünü ifade eden Cline, adını şimdiden Ready Player Zero koyduğu üçüncü kitabı öncül olarak tasarladığını söylüyor.

Serinin son halkasında; ilk kitapta pop kültür fanatiği olan ve Oasis‘i yaratan dev bir şirket kurduğunu öğrendiğimiz Halliday‘in çocukluğunu, hayatını ve ağı kurarken yaşadıklarını içermesini beklemek pek de yanlış olmaz sanki, siz ne dersiniz?

İlginizi Çekebilir  Üç Cisimliler Tehlikesi Devam Ediyor: Karanlık Orman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu