Edebiyat

Erbuğ Kaya’nın Fantastik Romanı “Giddar” Dünyaya Açıldı

Yazar Erbuğ Kaya‘nın 2009 yılında Kalkedon etiketiyle okurlarla buluşan fantastik romanı “Giddar”, “The Summons of the League – Giddar Trilogy Book 1” adıyla İngilizce olarak yayınlandı.

Ruhunda taşıdığı ağırlıkla gerçeklere ulaşmaya çalışan Siox‘un kendini tahmin edemeyeceği bir döngünün kilidi olarak bulmasıyla başlayan macerasını anlatan “Giddar”ın, Feyza Howell tarafından çevrilen İngilizce baskısı Amazon‘da satışa çıkarıldı.

Erbuğ Kaya İle Röportaj

Amazon‘un ABD, İngiltere, Almanya, İspanya, İtalya, Hollanda, Japonya, Brezilya, Kanada, Meksika, Avustralya ve Hindistan sitelerinde yer alan “Giddar”ın (The Summons of the League – Giddar Trilogy Book 1) konusu şöyle:

“Ruhlar, Azad’ın karanlığına hapsedilmiş. Zamelgothlar Kutsal Yazıları geri almak için kuzeye gidiyorlar. Büyücü Kralın değiştirdikleri, Dhrazma’nın uykusundan uyanmasını bekliyorlar. Güneyli bir savaşçı, sırlarıyla taş ocaklarına gönderilmiş. Arkonyalılar, sırrını kendilerinin bile bilmediği bir sessizlik yemini etmişler. Meglionlar gerçekleri öğrenmek için bedel ödüyorlar. Suskunlar sonsuza dek tanrılarla anlaşmışlar. Korsan iki kardeş, tanrıların olmadığı bir ada hayali kuruyor. Karanlık İmparatoriçe, Giddar’ı sarsıyor. Bir Sheilan kadını tüm inançlarını hiçe sayarak yaşadığı toprakları terk ediyor. Dvorlak rahibeleri, ormanlarında tanrıçaları için durmadan çalışıyorlar.

Üç bin yıllık bir efsane, Giddar’da yeniden yeşermeye başlıyor, gerçeklik kuruluyor…

Ve Siox Dia Mont tüm bunlardan habersiz, Özgürlük Duvarının üstünde, güneye bakıyor…

Esilda-i kaldanese solgamis urda belie.”

Umarız tüm dünyada bol okuru olur!

İlginizi Çekebilir  Sherlock Holmes El Yazmaları Açık Arttırmada Satılacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu