Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Elric Destanı Geri Dönüyor

Elric Destanı Geri Dönüyor

elric

İlk olarak 2000 yılında Elric Destanı ile tanışmıştık. 6.45 Yayınevi, Melnibonelu Elric kitabını basarak bu seriyi dilimize kazandırmaya başlamıştı.

Aynı yıl içerisinde serinin ilk dört kitabını hızlıca piyasaya süren 6.45 Yayınevi, sonrasında hızını kesti. Üstüne üstlük seriyi basmayı da kesti ancak sıkı durun; Elric Destanı raflara geri dönüyor!

Artık sahaflarda bile kolaylıkla bulunamayan bu seri İthaki Yayınları tarafından yeniden basılacak. Şu anda çevirisi yapılan seri 14 yıl sonra Türkçe olarak yeniden kitabevlerinin raflarındaki yerini alacak.

elric

Fantastik edebiyatın en önemli eserlerinden olan ve Michael Moorcock’un başyapıtlarından birisi olan Elric Destanı’nın kahramanı Elric, aynı zamanda Michael Moorcock’un yarattığı Ebedi Şampiyonlar’ın da en ünlüsüdür. (Diğerlerinden bazıları Hawkmoon, Corum, Kane)

Serinin ilk kitabı ne zaman çıkar tam bilemiyoruz ancak 2015’in ilk yarısında ilk kitabı raflarda göreceğimizi düşünüyoruz. Diğer kitaplar da çabucak gelir ve seri kısa sürede tamamlanır diye ümit ediyoruz.

İlginizi Çekebilir  Gotik Edebiyatın En İyi Örnekleri