Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar Kitapları Çok Yakında Geliyor

Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar Kitapları Çok Yakında Geliyor

drizzt-raistlin-banner

Geçtiğimiz günlerde “Bizden Duymuş Olmayın” diyerek Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar kitaplarının yeniden Türkçe olarak raflarda olacağını belirtmiştik.

Şimdi ise kitapları hangi yayınevinin yayınlayacağını ve tahmini yayın programını açıklıyoruz!

drizzt-raistlin-resimDragonlance (Ejderha Mızrağı) ve Forgotten Realms (Unutulmuş Diyarlar) serilerinin yayıncısı Wizards of the Coast, bundan yıllar önce oyuncak devi Hasbro tarafından satın alınmıştı. FRPNET”in öncülük ettiği çalışmalar sonrasında Hasbro ile görüşmeler başladı. Yaklaşık 2,5 aydır süren görüşmeler sonrasında ortak bir çalışma ile kitapların Türkçe yayın hakları İthaki Yayınları tarafından nihayet alındı.

İthaki Yayınlar tarafından yayınlanacak kitapların 2017 yılına kadarki yayın programı da belli. Yayınların Dizi Danışmanı ve Yayın Yönetmeni, Frpnet’in de Genel Yayın Yönetmeni ve daha önce bu serilerin editörlüğünü yapmış Kayra Keri Küpçü olacak.

Yayın Programı Ne Şekilde Olacak?

Daha önceden de belirttiğimiz gibi Nisan 2016‘da ilk kitaplar İthaki Yayınları etiketiyle raflarda yerini alacak. Ejderha Mızrağı’nın ilk üç kitabı olan Güz Alacakaranlığın Ejderhaları, Kış Gecesi Ejderhaları ve İlkbahar Şafağı Ejderhaları aynı ay içerisinde raflarda olacak. Unutulmuş Diyarlar’ın ilk kitapları Anayurt, Sürgün ve Göç kitapları da birlikte yayınlanıp aynı ay raflarda olacak.

İlginizi Çekebilir  The Companions - Bölüm 2

İthaki Yayınları editörü Alican Saygı Ortanca ve Frpnet Genel Yayın Yönetmeni Kayra Keri Küpçü, geçtiler kamera karşısına merak ettiklerinizi anlattılar.

Buyrun!