Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Dune Yazarları, Filmdeki Olayların Öncesini Anlatan Yeni Bir Üçleme Yazıyor

Dune Yazarları, Filmdeki Olayların Öncesini Anlatan Yeni Bir Üçleme Yazıyor

Denis Villeneuve‘ün uyarlaması bu yılın sonunda izleyicilerle buluşmayı beklerken, Dune yazarlarından evrenin genişleyeceği müjdesi geldi.

Orijinal Dune‘un yazarı Frank Herbert‘ın oğlu Brian Herbert ve Kevin J. Anderson, seriye yeni bir kitap üçlemesini dahil edeceklerini duyurdu.

San Diego Comic-Con@Home kapsamında gerçekleştirilen dijital panele katılan Herbert ve Anderson, yeni serinin Dune: The Duke of Caladan kitabı ile başlayacağını söyledi. The Duke of Caladan, orijinal Dune‘da geçen olaylardan bir yıl öncesinde geçecek ve Paul Atreides, Lady Jessica ve Duke Atreides‘in Caladan gezegenindeki hayatını anlatacak. Dune yazarları üçlemeyi, Atreides Evi‘nin Arrakis‘e yerleşmesiyle tamamlamayı düşünüyor, yani tam da ana hikayenin geçtiği dönemde.

Kevin J. Anderson, Brian Herbert ile yeni bir Dune üçlemesini bir süredir yazmayı düşündüklerini ancak Villeneuve‘ün film çalışması ile meşgul olduklarını hatta yeni fikrin film çekimleri sırasında akıllarına geldiğini söyledi. Yeni seriyi Dune hayranlarının olduğu kadar, kitabı okumayan veya ilk kez filmi izleyerek Dune evrenine girecek olan izleyicilerin karakterleri ve dünyayı anlayabilmeleri için yazacaklarını belirten Anderson, üçlemenin, Dune kitabını okuma ve filmdeki olayları anlama hızını da artıracağını ifade etti. İkili, 1999 yılında yazdıkları Dune: House Atreides romanından uyarlanan 12 sayılık öncül çizgi roman serisinin de yolda olduğunu hatırlattı.

İlginizi Çekebilir  Josh Malerman'ın Uyuyan Güzel Masalı Vahşi Batıya Uzanıyor: Carol Gömülmeden

Dune: The Duke of Caladan kitabı 13 Ekim‘de, Dune: House Atreides çizgi roman serisi 21 Ekim‘de, Frank Herbert imzalı Dune kitabının 3 bölümlük grafik roman serisinden ilki ise 27 Ekim‘de çıkacak. Denis Villeneuve‘ün bol yıldızlı Dune filmi ise 18 Aralık‘ta gösterime girecek.