Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Drizzt Efsanesi’nin 6. Kitabı Buçukluğun Mücevheri Çıktı

Drizzt Efsanesi’nin 6. Kitabı Buçukluğun Mücevheri Çıktı

Unutulmuş Diyarlar’ın en sevilen kahramanlarından Drizzt Do’Urden, yolculuğuna devam ediyor. Drizzt Efsanesi serisinin 6. kitabı Buçukluğun Mücevheri raflarda yerini aldı.

Artemis Entreri tarafından kaçırılan Regis’i yakalamak için iş başa düşer ve Drizzt ile Wulfgar yollara koyulur.

Kitabın arka kapak yazısı şöyle;

Regis, onu zalim Pook Paşa’nın merhametine teslim etmek üzere Calimport’a götüren suikastçı Artemis Entreri’nin eline düştü. Ama Drizzt ve Wulfgar hemen arkalarında, Regis’i kendi ahmaklığından ve güçlü düşmanlarından kurtarmaya kararlılar. Umutsuzluğu en derinden hisseden kişi Drizzt idi. Zorlu yaşamındaki bütün çetin sınavlar sırasında, drow hep nihai adalete inanmıştı. Bunu kendisine her ne kadar itiraf etmeye korksa da, kıymetli prensiplerine karşı olan boyun eğmez inancının ona en sonunda hak ettiği ödülü getireceğine inanırdı. Şimdi de karşısına bu çıkıvermişti. Sadece ölümle sonuçlanabilecek olan, bir zaferin daha çok savaş getireceği bir mücadele.

R.A. Salvatore’un yazdığı, çevirisini Ali Seval’in yaptığı 352 sayfalık Buçukluğun Mücevheri kitabı İthaki Yayınları etiketiyle yayınlandı. Drizzt’in macerası devam ediyor.