Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Dönüş Üçlemesi’nin İkinci Kitabı Çıktı: Eksen

Dönüş Üçlemesi’nin İkinci Kitabı Çıktı: Eksen

Robert Charles Wilson imzalı Dönüş’ün devam kitabı Eksen ile “Dönüş Üçlemesi” devam ediyor. Milenyum sonrası bilimkurgu edebiyatının en büyük eserlerinden biri olarak kabul edilen ödüllü ilk eserinden sonra Wilson, Eksen’de Ekvatorya’nın kapılarını okurları için aralıyor.

İthaki Yayınları tarafından basılan Eksen, Varsayımsallar’ın insan hayatını desteklemek için yarattığı, Kemer’in ötesindeki yeni dünyada geçiyor. Bu dünyadaki Ekvatorya ismi verilen kıtada insanlar kolonileşmiş ve yeni topluluklar oluşmuştur. Lise Adams ise on yıl önce ortadan kaybolan ve Marslılarla ilişkisi olduğunu düşündüğü babasının gizemini çözmek için Ekvatorya’ya gelir. Turk Findley ise eski bir denizcidir ve Ekvatorya’ya yeni bir hayat kurmak için gelmiştir.

Yeni dünyada yaşanan bir kül yağmuru sonrası Turk ve Lise bir araya geldiğinde işler garipleşmeye başlar. Bu kül yağmuruyla Varsayımsallar’ın nasıl bir ilgisi vardır? Lise ile Turk karşılaştıkları gizemleri çözmeye çalışırken Dördüncüler’i ve Marslıları avlayan özel bir gruptan da kurtulmaya çalışırlar. Tüm bunlar olurken, bu misafirperver yeni gezegen gittikçe yabancılaşır. Bilinmez bir gücün yarattığı bu dünya ne kadar güvenlidir?

Burak Kara’nın Türkçeye çevirdiği 312 sayfalık Eksen, 7 Aralık’ta kitap severlerle buluştu.