Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Doctor Who, Buz Çarkı’nı Tehdit Eden Gizemin Peşinde

Doctor Who, Buz Çarkı’nı Tehdit Eden Gizemin Peşinde

Çağımızın en büyük bilimkurgu yazarlarından biri olan Stephen Baxter’dan soluk soluğa ve benzersiz bir Doctor Who macerası daha İthaki Yayınları etiketiyle Türk okurlarla buluştu.

Doktor ile yol arkadaşları Jamie ve Zoe‘nun sabotaj şüphelisi haline geldiği Doctor Who: Buz Çarkı kitabında kahramanlarımız kendilerini mazisi Güneş Sistemi’nin yaratılışına kadar uzanan ve Çark’ı yoketmek üzere olan bir gizemin içinde bulur.

“Çark. Satürn’ün bir uydusu etrafında dönüp kaynaklara muhtaç Dünya için bir maden kolonisine ev sahipliği yapan, buzdan ve metalden bir halka… Problemlerinin ardı arkası kesilmeyen bir koloni. Giderek artan ekipman arızaları ve hırsızlıklar. Çark’ta görülmeye başlanan gizemli yaratıkların hikâyelerini anlatan çocuklar. Harap haldeki madenlere inmeyi reddeden bazı genç madenciler…

Bu gençlerden biri Satürn’ün halkalarında gezerken gizemli, mavi bir kulübeyi yok olmaktan kurtaracağından habersiz.

Çark’a ulaştıklarında ise Doktor ile yol arkadaşları Jamie ve Zoe süregelen sabotajın şüphelilerinden biri haline gelince büyük zorluklarla yüzleşmeye başlarlar. Çok geçmeden kendilerini, mazisi Güneş Sistemi’nin yaratılışına kadar uzanan bir gizemin içinde bulurlar. Ve bu gizem, Çark’ı yok etmek üzeredir…”

344 sayfalık kitap Sevda Deniz Karaali tarafından Türkçe’ye kazandırıldı.

İlginizi Çekebilir  Matt Smith, Star Wars: Episode IX'da Genç Palpatine Olacak

Keyifli okumalar.