Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Doctor Who Serisinin Yeni Kitabı Savaş Makineleri Raflarda!

Doctor Who Serisinin Yeni Kitabı Savaş Makineleri Raflarda!

doctor-who-savas-makineleri-banner

İthaki Yayınları tarafından yıllar sonra yeniden dilimize kazandırılan Doctor Who kitapları devam ediyor.

Büyük Zaman Savaşı’nın konu alındığı Savaş Makineleri kitabı çıktı!

Savaş Doktoru’nu kitabın kahramanı olarak gördüğümüz hikayenin arka kapak yazısı şöyle;

Büyük Zaman Savaşı ve Savaş Doktoru’na dair şimdiye dek anlatılan en detaylı hikâye!

doctor-who-savas-makineleri-kapak“Eğer Dalekleri yenmemize yardımı olacaksa, Doktor, milyarlarca kişinin ölümü bizim için hiçbir anlam ifade etmez.”

Büyük Zaman Savaşı yüzyıllardır sürüyor ve evreni tahrip ediyordu. İnsanların yaşadığı gezegenler, Dalekler tarafından ele geçirilmişti. Yorgun ve kızgın Doktor’un başını çektiği bir TARDIS filosu Daleklere saldırmaya hazırlanırken aniden Doktor’un TARDIS’i hemen altında bulunan gezegen Moldox’a çakılmaktan kurtulamadı.

Bu kaotik toprak parçasında kısılı kalan Doktor’un dikkatinden bir şey kaçmamıştı: Dalekler insanları topluyor ancak öldürmüyorlardı.

Cinder adında genç bir Dalek avcısıyla karşılaşan Doktor, durumun aslını öğrenmeye hazırdı. Moldox’tan Gallifrey’e kadar uzanan zorlu macerada, Daleklerin planını çözmeye çalışan ikili her şeyi hatta herkesi değiştirecek olaylara şahit olacaklardı.

8. ve 9. Doktor arasında köprü kuran, Doctor Who 50. Yıl Özel Bölümü olan The Day of the Doctor’la tüm dünyaya tanıtılan Savaş Doktoru’nun yalnızca kendisine ait ilk ve tek macerası: Savaş Makineleri.

İlginizi Çekebilir  DiskDünya Serisinin 14. Kitabı Hanımlar ve Beyler İlk Kez Türkçede

“Pek çok suratım oldu. Pek çok yaşamım. Hepsini gün yüzüne çıkarmadım. Unutmak için çok çabaladığım tek bir yaşamım oldu… Zaman Savaşı’nda savaşan Doktor.”

Herkese iyi okumalar!