Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Daniel McCoy’dan Mitoloji El Kitabı – Viking Ruhu: Nors Mitolojisi ve Dinine Giriş

Daniel McCoy’dan Mitoloji El Kitabı – Viking Ruhu: Nors Mitolojisi ve Dinine Giriş

Daniel McCoy tarafından kaleme alınan “Viking Ruhu: Nors Mitolojisi ve Dinine Giriş” kitabı İletişim Yayınları tarafından yayınlandı.

Dünyanın en ilgi uyandıran halklarından Vikingleri Daniel McCoy, Viking Ruhu’nda; Nors halkının hayata bakışının, dinî ritüellerinin, pagan yaşam tarzının geniş bir panaromasını sunuyor.

Odin, Thor, Freya, devler, cüceler, valkürler, Hel, Valhalla, Ragnarok… Dünyada en çok ilgi uyandıran mitolojilerden biri olan Viking mitolojisine dair 34 hikâye, Viking Ruhu‘nda bir araya geldi. Daniel McCoy, bu alandaki benzer kitaplara kıyasla daha fazla sayıda mitolojik öyküyü bir araya getirmekle kalmıyor, Norsların dünyasını daha iyi anlamamızı sağlayacak geniş bir tarihî arkaplan da çiziyor.

Viking Ruhu: Nors Mitolojisi ve Dinine Giriş; Hıristiyanlık öncesi dönemde Avrupa’nın kuzeyinde yaşayan bu pagan halkın dünyaya, insanlığa, kadere bakışını, günlük hayatlarını, dinî ritüellerini ve tüm bunları dile getirişlerini yansıtan mitolojilerini farklı kaynaklardan karşılaştırarak okura sunuyor.

McCoy’un 320 sayfalık mitoloji elkitabı, Cumhur Atay tarafından Türkçeye çevrildi.

İyi okumalar.

İlginizi Çekebilir  Humble Book Bundle Bu Ay Neil Gaiman Hayranlarını Sevindiriyor!