Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Kan ve Günahla Yıkanmış Cellatların Dünyasına Yolculuk – Cellatlar Kahvesi

Kan ve Günahla Yıkanmış Cellatların Dünyasına Yolculuk – Cellatlar Kahvesi

Heyula, Satranç ve Şövalye, 19 Numaralı Koltuk, Ağlatan kitaplarının yazarı Erol Çelik, Osmanlı döneminde geçen gerilim romanı “Cellatlar Kahvesi”ni çıkardı.

Gururları için ölmeye hazır eli kanlı cellatların yaşadığı bir dünyaya yolculuk yapan Cellatlar Kahvesi; oğullarının gözü önünde, Onur Savaşı’nda birbirlerini öldürmek için dövüşen iki cellatbaşının mücadelesiyle başlıyor.

“Onur Savaşı, her cellat için kutsaldır. Makamlarını onurlarıyla tohumlarına bırakabilmenin tek yoludur. Oğulları, babalarının ölümünü seyretmelidirler ki, Cellatlar Kahvesi’nin kurallarını hamurlarına ekleyebilsinler. Bilsinler ki, bir cellatbaşını ancak başka bir cellatbaşı öldürebilir.

Sarayın dışında yaşayan zenginlere, soylulara ve komutanlara hizmet eden, bostancıbaşı himayesindeki cellatların toplandığı, saraydan bağımsız, tamamen kurmaca olan bu kahvehanede Erol Çelik, tarihin en gizemli canilerinin hayatlarını, palalarından damlayan kanlar eşliğinde anlatıyor.

“Gururları için ölmeye hazır cellatların yaşadığı bu mekânın, ağır kuralları vardır. Bu kurallara ne bostancıbaşı, ne de padişah karışabilir. Onlar öldürmeyi meslek edinmiş, kendi ahlak değerlerine sahip günahkârlardır.”

Çelik yazım sürecini, “Kitaptaki yirmiden fazla karaktere sayfalarca analiz ve kurgu yaptığım için, sanki her biriyle tanışmış, ellerini sıkmış, ölümlerini izlemiş gibiyim,” diye özetliyor.

İlginizi Çekebilir  ''Yakma Zevki'' Kitap İncelemesi

393 sayfalık tarihi gerilim romanı Cadı Yayınları etiketiyle çıktı.