Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Catherynne M. Valente’nin Ölümsüz Kitabı Türkçe’de

Catherynne M. Valente’nin Ölümsüz Kitabı Türkçe’de

olumsuz-banner

Monokl Yayınları, dünya çapında da çok ses getiren bir romanı dilimize kazandırdı.

Catherynne M. Valente‘nin ilk kez 2012 yılında yayınlanan “Ölümsüz” isimli eseri, şimdi Türkçe olarak raflardaki yerini aldı.

Masalsı ve büyülü bir fantastik hikayeyi bizlere sunan roman, Rus masalları olan The Death of Koschei the Deathless (Ölümsüz Koşey’in Ölümü) ve Marya Morevna‘dan esinlenmiş.

olumsuz-kapakKitabın konusu şöyle;

“Yakışıklı bir genç adam St. Petersburg’a gelecek ve Marya Morevna’nın kaldığı evin kapısını çalacak. Adı Koşey: Yaşam Çarı ve Marya’nın kaderi. Yaşam Çarı, Marya’yı krallığına sürükleyecek, ki orada Marya, Koşey’in kardeşi Ölüm Çarı’yla tutuştuğu amansız savaşta kudretli bir savaşçıya dönüşecek.

Yıllar yılları kovalayacak; savaş kızışacak. Aşktan yaralanmış ve bir soluk arayışındaki Marya St. Petersburg’a geri dönecek. Ancak geride bıraktığı merhametsiz topraklardan çok da farklı bir şey bulamayacak orada da. St. Petersburg açlıktan kırılmakta, ölüm tarafından yutulmaktadır. Ölümsüz’de, yaşamın ve ölümün, aşkın ve gücün, unutulmaya yüz tutmuş hatıraların, derin mitlerin ve karanlık büyülerin 20. Yüzyıl Rus tarihiyle akıllardan çıkmayacak bir harmanını bulacaksınız.”

İlginizi Çekebilir  İblis Döngüsü Serisinin 4. Kitabı Kafatası Tahtı Çıktı

35 yaşındaki Catherynne M. Valente, bugüne dek Tiptree, Locus, Mythopoeic, Rhysling, Andre Norton, Hugo ve Lambda gibi birçok prestijli ödül de kazanmıştır.

Masalsı kurguları seviyorsanız Ölümsüz tam size göre. İyi okumalar!