Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » “Caliban’ın Savaşı” Çıktı

“Caliban’ın Savaşı” Çıktı

Caliba'nın Savaşı

Leviathan Uyanıyor kitabı ile başlayan Enginlik Serisi’nin ikinci kitabı Caliban’ın Savaşı, raflardaki yerini aldı.

İlk kitabı okuyanlar, serinin devam kitabı olan Caliban’ın Savaşı’nı dört gözle bekliyorlardı. Bu muhteşem bilimkurgu kitabı için usta yazar George R.R. Martin, “Gezegenlerarası macera dediğin işte böyle yazılır,” diyerek serinin başarısını da vurgulamış.

Caliban'ın Savaşı kapakJames S. A. Corey‘in yazdığı Caliban’ın Savaşı kitabının arka kapak yazısı şöyle;

YALNIZ DEĞİLİZ…

  “Eğer müthiş karakterler içeren ve gerçek uzayda geçen bilimkurguları seviyorsanız, buna bayılacaksınız.”
– Jo Walton

Dış gezegenlerin tahıl ambarı Ganymede’de bir Mars donanma piyadesi tüm müfrezesinin canavarımsı bir süper asker tarafından katledilmesine tanık olur. Dünya’da yüksek mevkiden bir siyasetçi gezegenlerarası bir savaşın çıkmaması için uğraşmaktadır. Ve uzaylı bir protomolekül Venüs’ü işgal ederek gezegende muazzam ve gizemli değişimlere yol açarken bir yandan da güneş sistemine yayılma tehdidinde bulunmaktadır.

Uzayın uçsuz bucaksız boşluğundaysa James Holden ile Rocinante’nin mürettebatı Dış Gezegenler İttifakı adına huzuru sağlamaktadırlar. Onlar savaşın pençesindeki Ganymede’de kayıp kızını bulması için bir bilim adamına yardım etmeyi kabul ettiklerinde insanlığın geleceği, tek bir geminin çoktan başlamış olabilecek bir uzaylı istilasını engelleyip engelleyemeyeceğine bağlı hâle gelir…

İlginizi Çekebilir  Hugo Ödülleri 2015 Kazananları Belli Oldu

552 sayfa olarak Cihan Karamancı’nın çevirisi ile yayınlanan kitap, İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Siz de kitabı hemen buradan indirimli olarak satın alabilirsiniz.

Şimdiden iyi okumalar!