Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Cadılar Bayramı’na Özel Yeni Harry Potter Hikayesi

Cadılar Bayramı’na Özel Yeni Harry Potter Hikayesi

harry-potter-dolores-umbridge

J.K. Rowling, Harry Potter hayranları için kurduğu Pottermore adlı internet sitesinden 31 Ekim’de okurların karşısına yeni bir Harry Potter hikâyesiyle çıkacağını duyurdu.

Cadılar Bayramı’nda Harry Potter hayranlarıyla buluşacak bin 700 kelimelik hikâye Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nda karşımıza çıkan profesör Dolores Umbridge’in geçmişini detaylandıracak.

Dolores Umbridge, Harry Potter serisinin gelmiş geçmiş en “sadist” karakterlerden biri. Hogwarts’ın müdiresi olduğu dönemde Harry ve diğer öğrencilere sürekli işkence eden Umbridge “Kurtadam Karşıtı Yasa Taslağı”nın da mimarı. Üstelik, Lord Voldemort’un dışında Harry’de fiziksel bir iz bırakan tek insan da o.

Dolores-Umbridge

Rowling daha önce de buna benzer iki hikâye yazmıştı. Biri Quidditch Dünya Kupası’nda yer alan 33 yaşındaki Harry’i, diğeri ise şarkı söyleyen büyücü Celistina Warbeck’i anlatıyordu.

Bahçesine Hagrid’in kulübesini yaptırıyor

Öte yandan Rowling, 2001 yılında 1.9 milyon pounda satın aldığı İskoçya’daki evinin bahçesine yaptırmayı istediği Hagrid’in kulübesi için gerekli izinleri nihayet almayı başardı. Buna göre, kulübenin yapımı esnasında herhangi bir ağaca zarar verilmemesi gerekiyor.

hagrid-kulube

2012’de yayımlanan Sunday Times listesine göre Rowling’in 560 milyon poundluk serveti bulunuyor.

İlginizi Çekebilir  Melniboné'nin Son İmparatoru'nun Tarihçeleri Serisi Altıncı Kitapla Sona Eriyor: Kılıçlar ve Güller