Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » British Fantasy Award 2018 Kazananları Açıklandı

British Fantasy Award 2018 Kazananları Açıklandı

2004 yılından bu yana İngiliz Fantezi Topluluğu (British Fantasy Society) tarafından verilen İngiliz Fantezi Ödülleri’nde (British Fantasy Award) bu yılın kazananları açıklandı.

21 Ekim tarihinde İngiltere’de düzenlenen Dünya Fantezi Kongresi’nde (FantasyCon) açıklanan ödüllerin kazanan isimleri şu şekilde;

Gecede, ülkemizde de Miras Üçlemesi serisi ile tanınan N.K. Jemisin, Karl Edward Wagner adına verilen özel ödülü kazandı.

* Kazanan isimler kırmızı ve kalın harflerle belirtilmiştir.

En İyi Antoloji

  • New Fears – Mark Morris (Titan Books)
  • 2084 – George Sandison (Unsung Stories)
  • Dark Satanic Mills: Great British Horror Book 2 – Steve Shaw (Black Shuck Books)
  • Imposter Syndrome – James Everington & Dan Howarth (Dark Minds Press)
  • Pacific Monsters – Margret Helgadottir (Fox Spirit)

En İyi Sanatçı

  • Jeffrey Alan Love
  • Ben Baldwin
  • Victo Ngai
  • Daniele Sera
  • Sophie E Tallis
  • Sana Takeda

En İyi Ses

  • Anansi Boys (Neil Gaiman, uyarlama: Dirk Maggs – Radio 4)
  • Brave New Words podcast (Ed Fortune ve Starburst Magazine)
  • Breaking the Glass Slipper podcast (Lucy Hounsom, Charlotte Bond & Megan Leigh)
  • Ivory Towers (Richard H Brooks, yöneten: Karim Kronfli – 11th Hour Audio Productions)
  • PseudoPod podcast (Alasdair Stuart ve Escape Artists)
  • Tea & Jeopardy podcast (Emma & Peter Newman)

En İyi Derleme

  • Strange Weather – Joe Hill (Gollancz)
  • Norse Mythology – Neil Gaiman (Bloomsbury)
  • Tanith by Choice – Tanith Lee (Newcon Press)
  • Tender: Stories – Sofia Samatar (Small Beer Press)
  • You Will Grow Into Them – Malcolm Devlin (Unsung Stories)

En İyi Çizgi Roman / Grafik Roman

  • Monstress, Vol. 2 –  Marjorie Liu & Sana Takeda (Image)
  • Bitch Planet Vol 2: President Bitch – Kelly Sue DeConnick, Taki Soma & Valentine de Landro (Image)
  • Grim & Bold – Joshua Cornah (Kristell Ink)
  • Tomorrow – Jack Lothian & Garry Mac (BHP Comics)
  • The Wicked + The Divine Vol 5: Imperial Phase Part 1 – Kieron Gillen & Jamie McKelvie (Image)

En İyi Fantastik Roman (Robert Holdstock Ödülü)

  • The Ninth Rain – Jen Williams (Headline)
  • Age of Assassins – RJ Barker (Orbit)
  • The Court of Broken Knives – Anna Smith Spark (HarperVoyager)
  • Under the Pendulum Sun – Jeanette Ng (Angry Robot)

En İyi Film / Televizyon Yapımı

  • Get Out – Jordan Peele (Universal Pictures)
  • Black Mirror, Series 4 – Charlie Brooker (Netflix)
  • The Good Place, Season 1 – Michael Schur (Netflix)
  • Star Wars: The Last Jedi – Rian Johnson (Lucasfilm)
  • Stranger Things, Season 2 – Matt & Ross Duffer (Netflix)
  • Twin Peaks: the Return – Mark Frost & David Lynch (Sky Atlantic)
  • Wonder Woman – Zack Snyder, Allan Heinberg & Jason Fuchs (Warner Bros.)

En İyi Korku Romanı (August Derleth Ödülü)

  • The Changeling – Victor LaValle (Spiegel & Grau)
  • Behind Her Eyes – Sarah Pinborough (Harper Collins)
  • The Boy on the Bridge – MR Carey (Orbit)
  • The Crow Garden – Alison Littlewood (Jo Fletcher Books)
  • Relics – Tim Lebbon (Titan Books)

En İyi Bağımsız Yayın

  • Unsung Stories
  • Fox Spirit
  • Grimbold Books
  • Newcon Press
  • Salt Publishing

En İyi Dergi / Periyodik Yayın

  • Shoreline of Infinity– editör: Noel Chidwick
  • Black Static – editör: Andy Cox (TTA Press)
  • Gingernuts of Horror– editör: Jim Mcleod
  • Grimdark Magazine– editör: Adrian Collins
  • Interzone– editör: Andy Cox (TTA Press)

En İyi Yeni Eser (Sydney J. Bounds Ödülü)

  • Jeanette Ng – Under the Pendulum Sun (Angry Robot)
  • RJ Barker – Age of Assassins (Orbit)
  • SA Chakraborty – The City of Brass (HarperVoyager)
  • Ed McDonald – Blackwing (Orion)
  • Anna Smith Spark – The Court of Broken Knives (HarperVoyager)

En İyi Kurgu Dışı

  • Gender Identity and Sexuality in Science Fiction and Fantasy – editör: FT Barbini (Luna Press)
  • Gingernuts of Horror – editör: Jim Mcleod
  • Luminescent Threads – editör: Alexandra Pierce & Mimi Mondal (12th Planet Press)
  • No Time to Spare: Thinking About What Matters – Ursula K Le Guin (Houghton Mifflin Harcourt)
  • Paperbacks from Hell: The Twisted History of 70s and 80s Horror Fiction – Grady Hendrix (Quirk)
  • Twin Peaks: Fire Walk with Me – Maura McHugh (Electric Dreamhouse Press)

En İyi Kısa Roman

  • Passing Strange – Ellen Klages (Tor.com)
  • Brother’s Ruin – Emma Newman (Tor.com)
  • Cottingley – Alison Littlewood (Newcon Press)
  • The Murders of Molly Southbourne – Tade Thompson (Tor.com)
  • Naming the Bones – Laura Mauro (Dark Minds Press)
  • A Pocketful of Crows – Joanne Harris (Gollancz)

En İyi Kısa Hikaye

  • “Looking for Laika,” – Laura Mauro (in Interzone #273) (TTA Press)
  • “The Anniversary,” – Ruth EJ Booth (in Black Static #61) (TTA Press)
  • “Four Abstracts,” – Nina Allan (in New Fears) (Titan Books)
  • “Illumination,” – Joanne Hall (in Book of Dragons) (Kristell Ink)
  • “The Little Gift,” – Stephen Volk (PS Publishing)
  • “Shepherd’s Business,” – Stephen Gallagher (in New Fears) (Titan Books)
Disenchanment O Kadar Sevildi ki 3 Sezonu Daha Duyuruldu
Stephen King, Doctor Sleep'in Genç Yönetmeni Flanagan'a Övgüler Yağdırdı