Edebiyat

Brandon Sanderson’ın Sissoylu Serisi, Üçüncü Kitap “Çağların Kahramanı” ile Devam Ediyor

sissoylu-caglarin-kahramani-banner

Brandon Sanderson’ın dünyaca çok satan fantastik serisi Sissoylu‘nun üçüncü kitabı Çağların Kahramanı çıktı.

Serinin ilk kitabı Son İmparatorluk ve ikinci kitabı Kuşatma‘yı okuyanlar bu kitabı heyecanla bekliyordu ve Akılçelen Kitaplar etiketiyle yayınlanacak üçüncü kitabın kapağı ve arka kapak yazısı elimize ulaştı.

Sissoylu – Çağların Kahramanı kitabının arka kapak yazısı şöyle;

sissoylu-caglarin-kahramani-kapakSon İmparatorluk’u yıkmak için Lord Hükümdar’ı öldürmek gerekliydi… Acaba bu bir hata mıydı?

Dört bir yanı saran ölümcül sislerin, giderek artan kesif kül yağışlarının ve asla olmadığı kadar şiddetli bir şekilde yaşanan depremlerin yeniden ortaya çıkmasının ardından, Vin ve Elend Lord Hükümdar’ı öldürmenin iyi bir fikir olduğundan artık o kadar da emin değiller.

Çok uzun zaman önce, dünyayı yaratan iki ana varlıktan biri olan Harap’a her şeyi yok etmesini mümkün kılacak nihai bir güç vadedilmişti. Oyuna gelen Vin Harap’ın Miraç Kuyusu’ndan kurtulmasına neden olmuştu ve şimdi, Harap bu gücü kullanmaya niyetli.

Sissoylu üçlemesinin son kitabı, ilk iki cildin muştuladığı her şey sunuyor okuyucusuna. Kökleri dizinin önceki kitaplarında bulunan bağlantılar netleşiyor, sık sık rastladığımız gizemler birer birer aydınlığa kavuşuyor ve taşlar âdeta tek tek oturuyor yerlerine. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, Çağların Kahramanınefes kesici sürprizlere gebe.

Çağların Kahramanı, bugüne kadar benzerini okumadığınız özgünlükte ve cesurca kaleme alınmış bir final kitabı.

Çevirisi Utku Tönel‘e ait olan 592 sayfalık kitap Akılçelen Kitaplar etiketiyle çıktı. Herkese iyi okumalar!

İlginizi Çekebilir  Doctor Who Serisinin Yeni Kitabı Savaş Makineleri Raflarda!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu