Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Bram Stoker Ödülleri 2015 İçin Adaylar Belirlendi

Bram Stoker Ödülleri 2015 İçin Adaylar Belirlendi

bram-stoker-awards-banner

Korku Yazarları Derneği (Horror Writers Association) tarafından verilen Bram Stoker Awards için bu senenin finalistleri belli oldu.

Dernek üyeleri, oylama ile seçim yaparak bu senenin finalistlerini belirlediler. Kazanan isimler World Horror Convention (Dünya Korku Toplantısı) etkinliğinde açıklanacak.

İşte adaylar;

Superior Achievement in a Novel (Romanda Üstün Başarı)

Clive Barker – The Scarlet Gospels (St. Martin’s Press)
Michaelbrent Collings – The Deep (self-published)
JG Faherty – The Cure (Samhain Publishing)
Patrick Freivald – Black Tide (JournalStone Publishing)
Paul Tremblay – A Head Full of Ghosts (William Morrow)

Superior Achievement in a First Novel (İlk Romanda Üstün Başarı)

Courtney Alameda – Shutter (Feiwel & Friends)
Nicole Cushing – Mr. Suicide (Word Horde)
Brian Kirk – We Are Monsters (Samhain Publishing)
John McIlveen – Hannahwhere (Crossroad Press)
John Claude Smith – Riding the Centipede (Omnium Gatherum)

Superior Achievement in a Young Adult Novel (Genç-Yetişkin Romanda Üstün Başarı)

Jennifer Brozek – Never Let Me Sleep (Permuted Press)
Michaelbrent Collings – The Ridealong (self-published)
John Dixon – Devil’s Pocket (Simon & Schuster)
Tonya Hurley – Hallowed (Simon & Schuster)
Maureen Johnson – The Shadow Cabinet (Penguin)
Ian Welke – End Times at Ridgemont High (Omnium Gatherum)

Superior Achievement in a Graphic Novel (Grafik Romanda Üstün Başarı)

Cullen Bunn – Harrow County, Vol. 1: Countless Haints (Dark Horse Comics)
Victor Gischler – Hellbound (Dark Horse Books)
Robert Kirkman – Outcast, Vol. 1: A Darkness Surrounds Him (Image Comics)
Scott Snyder – Wytches, Vol. 1 (Image Comics)
Sam Weller, Mort Castle, Chris Ryall, & Carlos Guzman (editors) – Shadow Show: Stories in Celebration of Ray Bradbury (IDW Publishing)

Superior Achievement in Long Fiction (Uzun Kurguda Üstün Başarı)

Gary A. Braunbeck – Paper Cuts (Seize the Night) (Gallery Books)
Lisa Mannetti – The Box Jumper (Smart Rhino Publications)
Norman Partridge – Special Collections (The Library of the Dead) (Written Backwards)
Mercedes M. Yardley – Little Dead Red (Grimm Mistresses) (Ragnarok Publications)
Scott Edelman – Becoming Invisible, Becoming Seen (Dark Discoveries #30)

Superior Achievement in Short Fiction (Kısa Kurguda Üstün Başarı)

Kate Jonez – All the Day You’ll Have Good Luck (Black Static #47)
Gene O’Neill – The Algernon Effect (White Noise Press)
John Palisano – Happy Joe’s Rest Stop (18 Wheels of Horror) (Big Time Books)
Damien Angelica Walters – Sing Me Your Scars (Sing Me Your Scars) (Apex Publications)
Alyssa Wong – Hungry Daughters of Starving Mothers (Nightmare Magazine #37)

Superior Achievement in a Screenplay (Ekranda Üstün Başarı)

Guillermo del Toro & Matthew Robbins – Crimson Peak (Legendary Pictures)
John Logan – Penny Dreadful: And Hell Itself My Only Foe (Showtime)
John Logan – Penny Dreadful: Nightcomers (Showtime)
David Robert Mitchell – It Follows (Northern Lights Films)
Taika Waititi & Jemaine Clement – What We Do in the Shadows (Unison Films)

Superior Achievement in an Anthology (Antolojide Üstün Başarı)

Michael Bailey – The Library of the Dead (Written Backwards)
Ellen Datlow – The Doll Collection: Seventeen Brand-New Tales of Dolls (Tor Books)
Christopher Golden – Seize the Night (Gallery Books)
Nancy Kilpatrick and Caro Soles – nEvermore! (Edge Science Fiction and Fantasy Publishing)
Jonathan Maberry – The X-Files: Trust No One (IDW Publishing)
Joseph Nassise and Del Howison – Midian Unmade (Tor Books)

Superior Achievement in a Fiction Collection (Kurgu Derlemesinde Üstün Başarı)

Gary A. Braunbeck – Halfway Down the Stairs (JournalStone Publishing)
Nicole Cushing – The Mirrors (Cycatrix Press)
Taylor Grant – The Dark at the End of the Tunnel (Cemetery Dance Publications)
Gene O’Neill – The Hitchhiking Effect (Dark Renaissance Books)
Lucy A. Snyder – While the Black Stars Burn (Raw Dog Screaming Press)

Superior Achievement in Non-Fiction (Kurgu Dışında Üstün Başarı)

Justin Everett and Jeffrey H. Shanks (ed.) – The Unique Legacy of Weird Tales: The Evolution of Modern Fantasy and Horror (Rowman & Littlefield Publishers)
Stephen Jones – The Art of Horror (Applause Theatre & Cinema Books)
Michael Knost – Author’s Guide to Marketing with Teeth (Seventh Star Press)
Joe Mynhardt & Emma Audsley (editors) – Horror 201: The Silver Scream (Crystal Lake Publishing)
Danel Olson – Studies in the Horror Film: Stanley Kubrick’s The Shining (Centipede Press)

Superior Achievement in a Poetry Collection (Şiir Derlemesinde Üstün Başarı)

Bruce Boston – Resonance Dark and Light (Eldritch Press)
Alessandro Manzetti – Eden Underground (Crystal Lake Publishing)
Ann Schwader – Dark Energies (P’rea Press)
Marge Simon – Naughty Ladies (Eldritch Press)
Stephanie M. Wytovich – An Exorcism of Angels (Raw Dog Screaming Press)

Stephen King'in The Mist Eseri Dizi Oluyor
Harry Potter and the Cursed Child Oyununun Tüm Oyuncuları Belli Oldu