Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Bram Stoker Ödülleri 2014 İçin Adaylar Belirlendi

Bram Stoker Ödülleri 2014 İçin Adaylar Belirlendi

 bram-stoker-awards-banner

Korku Yazarları Derneği (Horror Writers Association) tarafından verilen Bram Stoker Awards için bu senenin finalistleri belli oldu.

Dernek üyeleri, oylama ile seçim yaparak bu senenin finalistlerini belirlediler. Kazanan isimler, 9 Mayıs 2015 tarihinde Atalanta’da düzenlenecek World Horror Convention (Dünya Korku Toplantısı) etkinliğinde açıklanacak.

İşte adaylar;

Superior Achievement in a Novel (Romanda Üstün Başarı)

Craig DiLouie – Suffer the Children (Gallery Books of Simon & Schuster)
Patrick Freivald – Jade Sky (JournalStone)
Chuck Palahniuk – Beautiful You (Jonathan Cape, Vintage/Penguin Random House UK)
Christopher Rice – The Vines (47North)
Steve Rasnic Tem – Blood Kin (Solaris Books)

Superior Achievement in a First Novel (İlk Romanda Üstün Başarı)

Maria Alexander – Mr. Wicker (Raw Dog Screaming Press)
J.D. Barker – Forsaken (Hampton Creek Press)
David Cronenberg – Consumed (Scribner)
Michael Knost – Return of the Mothman (Woodland Press)
Josh Malerman – Bird Box (Harper Collins)

Superior Achievement in a Young Adult Novel (Genç-Yetişkin Romanda Üstün Başarı)

Jake Bible – Intentional Haunting (Permuted Press)
John Dixon – Phoenix Island (Simon & Schuster/Gallery Books)
Kami Garcia – Unmarked (The Legion Series Book 2) (Little Brown Books for Young Readers)
Tonya Hurley – Passionaries (Simon & Schuster Books for Young Readers)
Peter Adam Salomon – All Those Broken Angels (Flux)

Superior Achievement in a Graphic Novel (Grafik Romanda Üstün Başarı)

Emily Carroll – Through the Woods (Margaret K. McElderry Books)
Joe Hill – Locke and Key, Vol. 6 (IDW Publishing)
Joe R. Lansdale and Daniele Serra – I Tell You It’s Love (Short, Scary Tales Publications)
Jonathan Maberry – Bad Blood (Dark Horse Books)
Paul Tobin – The Witcher (Dark Horse Books)

Superior Achievement in Long Fiction (Uzun Kurguda Üstün Başarı)

Taylor Grant – “The Infected” (Cemetery Dance #71) (Cemetery Dance)
Eric J. Guignard – “Dreams of a Little Suicide” (Hell Comes to Hollywood II: Twenty-Two More Tales of Tinseltown Terror (Volume 2)) (Big Time Books)
Joe R. Lansdale – “Fishing for Dinosaurs” (Limbus, Inc., Book II) (JournalStone)
Jonathan Maberry – “Three Guys Walk into a Bar” (Limbus, Inc., Book II) (JournalStone)
Joe McKinney – “Lost and Found” (Limbus, Inc., Book II) (JournalStone)

Superior Achievement in Short Fiction (Kısa Kurguda Üstün Başarı)

Hal Bodner – “Hot Tub” (Hell Comes to Hollywood II: Twenty-Two More Tales of Tinseltown Terror (Volume 2)) (Big Time Books)
Sydney Leigh – “Baby’s Breath” (Bugs: Tales That Slither, Creep, and Crawl) (Great Old Ones Publishing)
Usman T. Malik – “The Vaporization Enthalpy of a Peculiar Pakistani Family” (Qualia Nous) (Written Backwards)
Rena Mason – “Ruminations” (Qualia Nous) (Written Backwards)
John Palisano – “Splinterette” (Widowmakers: A Benefit Anthology of Dark Fiction) (Widowmaker Press)
Damien Angelica Walters – “The Floating Girls: A Documentary” (Jamais Vu, Issue Three) (Post Mortem Press)

Superior Achievement in a Screenplay (Ekranda Üstün Başarı)

Scott M. Gimple – The Walking Dead: “The Grove”, episode 4:14 (AMC)
Jennifer Kent – The Babadook (Causeway Films)
John Logan – Penny Dreadful: “Séance” (Desert Wolf Productions/Neal Street Productions)
Steven Moffat – Doctor Who: “Listen” (British Broadcasting Corporation)
James Wong – American Horror Story: Coven: “The Magical Delights of Stevie Nicks” (FX Network)

Superior Achievement in an Anthology (Antolojide Üstün Başarı)

Michael Bailey – Qualia Nous (Written Backwards)
Jason V Brock – A Darke Phantastique (Cycatrix Press)
Ellen Datlow – Fearful Symmetries (ChiZine Publications)
Chuck Palahniuk, Richard Thomas, and Dennis Widmyer – Burnt Tongues (Medallion Press)
Brett J. Talley – Limbus, Inc., Book II (JournalStone)

Superior Achievement in a Fiction Collection (Kurgu Derlemesinde Üstün Başarı)

Stephen Graham Jones – After the People Lights Have Gone Off (Dark House Press)
John R. Little – Little by Little (Bad Moon Books)
Helen Marshall – Gifts for the One Who Comes After (ChiZine Publications)
Lucy Snyder – Soft Apocalypses (Raw Dog Screaming Press)
John F.D. Taff – The End in All Beginnings (Grey Matter Press)

Superior Achievement in Non-Fiction (Kurgu Dışında Üstün Başarı)

Jason V Brock – Disorders of Magnitude (Rowman & Littlefield)
S.T. Joshi – Lovecraft and a World in Transition (Hippocampus Press)
Leslie S. Klinger – The New Annotated H.P. Lovecraft (Liveright Publishing Corp., a division of W.W. Norton & Co.)
Joe Mynhardt and Emma Audsley – Horror 101: The Way Forward (Crystal Lake Publishing)
Lucy Snyder – Shooting Yourself in the Head For Fun and Profit: A Writer’s Survival Guide (Post Mortem Press)

Superior Achievement in a Poetry Collection (Şiir Derlemesinde Üstün Başarı)

Robert Payne Cabeen – Fearworms: Selected Poems (Fanboy Comics)
Corrinne De Winter and Alessandro Manzetti – Venus Intervention (Kipple Officina Libraria)
Tom Piccirilli – Forgiving Judas (Crossroad Press)
Marge Simon and Mary Turzillo – Sweet Poison (Dark Renaissance Books)
Stephanie Wytovich – Mourning Jewelry (Raw Dog Screaming Press)