Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Assassin’s Creed Macerası “Sırlar” ile Osmanlı’ya Geliyor

Assassin’s Creed Macerası “Sırlar” ile Osmanlı’ya Geliyor

assassins-creed-sirlar-banner

Assassin’s Creed macerası bu sefer Osmanlı topraklarında devam ediyor.

Daha önce Yoldaşlık ile başlayan macera Rönesans ile devam etti. Şimdi ise Sırlar ile yeni kapılar karşımızda açılıyor.

Yine Oliver Bowden’ın kaleme aldığı bu tarihi fantastik kitapta Ezio’nun yolu Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti İstanbul’a… nam-ı diğer Konstantinopolis’e düşüyor. Kitabın arka kapak yazısı şöyle;

HAKİKAT KANLA YAZILACAK!

assassins-creed-sirlar-kapakEskisinden daha tecrübeli, daha bilgili ve daha tehlikeli olan Usta Assasin Ezio Auditore, Altaïr’in kayıp kütüphanesini –belki de Tapınakçıları sonsuza dek yok etmenin çözüm yolunu içeren bir kütüphaneyi– bulmak üzere destansı bir yolculuğa çıkacaktı. Ancak korkunç bir keşif onu beklemekteydi.

Kütüphane yalnızca gizli bir ilmi değil, aynı zamanda dünyanın o güne kadar öğrenmiş olduğu en sarsıcı sırrı içeriyordu; Tapınakçıların insanlığın kaderine hükmetmek için kullanmayı umduğu bir sırrı… Kütüphaneye girmek için beş anahtara ihtiyaç vardı – onları bulmak için de Ezio’nun giderek büyüyen bir Tapınakçı ordusunun Osmanlı İmparatorluğu’nun istikrarını tehlikeye attığı bir şehre, çalkantılar içindeki Konstantinopolis’e seyahat etmesi gerekecekti.

İlginizi Çekebilir  TBD Bilimkurgu Yarışması Öyküleri Dünyalılar Kitabında Toplandı

Atası Altaïr’in izinden yürüyen Ezio’nun Tapınakçıları son kez yenmesi gerekiyordu. Çünkü durum hiç bu kadar kritik olmamıştı ve kutsal bir yolculuk olarak başlayan serüven zamana karşı yarışa dönüşmüştü…

Hakikat kanla yazılacak! Kanla ve Suikastçının İnancı’yla!..

Oliver Bowden’ın yazdığı 494 sayfalık kitabın çevirisi Erhan Gülşen’e ait. Kitap, Epsilon Yayınevi tarafından yayınlandı. Şimdiden iyi okumalar.