Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Asimov’un Galaktik İmparatorluk Serisinden İkinci Kitap Türkçe’de: Uzay Akımları

Asimov’un Galaktik İmparatorluk Serisinden İkinci Kitap Türkçe’de: Uzay Akımları

Bilimkurgu edebiyatının en önemli isimlerinden Isaac Asimov’un “Uzay Akımları” romanı İthaki Yayınları’ndan çıktı. Galaktik İmparatorluk serisinin ikinci kitabı olan Uzay Akımları’nda Asimov, Florina gezegeninin başına gelenleri okurlara aktarıyor.

“Florina gezegeninin yükseklerine kurulmuş Yüksek Kent’te Sark’ın Toprak Efendileri rahat ve bolluk içinde yaşıyorlardı. Yüksek Kent’in gölgesinde de köylüler çalışarak Sarklı efendilerini zengin eden “kirt” adlı önemli bir maddeyi üretmeyi başardılar. İsyan ise Florina için unutulmuş bir kelimeydi.

Fakat işçilerin arasında yaşayan, hafızasını yitirmiş Rik isimli bir adam, kendisine iletilmesi için verilen mesajı hatırlayınca gezegende işler tersine dönmeye başlayacaktı: Florina’daki herkes ölecek. Toprak Efendileri ve Trantor İmparatorluğu casusları Rik’in peşine düşerken Uzay Akımları da Florina’ya yıkım getirecekti.”

M. İhsan Tatari tarafından Türkçeye çevrilen 272 sayfalık Uzay Akımları, İthaki Yayınları etiketiyle 18 Ocak’ta raflardaki yerini alacak.

İlginizi Çekebilir  Doctor Who'nun Direnişi Trenzalore Öyküleri'nde