Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Amazon Fiziksel Mağaza Ağını Genişletme Peşinde

Amazon Fiziksel Mağaza Ağını Genişletme Peşinde

amazon-books-banner

Online kitap mağazası olarak açılan ve ilerleyen yıllarda bir dünyanın en büyk online alışveriş sitesine dönüşen Amazon, ABD’de 400’e yakın kitapçı açmaya hazırlandığı iddia ediliyor.

Amazon, geçtiğimiz aylarda ilk kitap dükkanını Seattle’da açmıştı. Söylentiler doğruysa Amazon Books mağazalarının sayısı artacak.

Jeff Bezos tarafından 1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nın Seattle şehrinde kurulan, ilk etapta bir internet kitapçısı olarak hizmet veren ve ilerleyen yıllarda bir online alışveriş devine dönüşen Amazon’un ABD’de kitapçı dükkanları açmak için düğmeye bastığı iddia ediliyor.

Sektörün en büyüklerinden biri olarak kabul edilen Amazon’un bu sayede müşterilerine değişik opsiyonlar sunması bekleniyor.

amazon-books-resim

ABD’nin köklü emlak şirketlerinden General Growth Properties‘in CEO’su Sandeep Mathrani‘nin iddiası sonrasında Amazon, “Şirketimiz dedikodu ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmaz,” açıklamasını yapmakla yetindi.

Geride bıraktığımız 2015 yılını büyük bir kazançla kapatan Amazon’un kurucusu Bezos, servetine 30.7 milyar dolar ekleyerek Bloomberg’in “Milyarder Endeksi”nde 16. sıradan 4. sıraya yükselmeyi başarmıştı.

Eğer Amazon’un 400 civarında mağaza açacağı doğruysa ABD’li kitap mağazaları devi Barnes & Noble‘a büyük bir rakip geliyor demektir. Bakarsınız bir süre sonra ABD dışına da açılırlar ve ülkemizde de birkaç Amazon Books mağazası görmek nasip olur.

İlginizi Çekebilir  2020 Arthur C. Clarke Ödülü Adayları Duyuruldu