Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Alien Efsanesinin Kökenlerini Anlatan Yaratık: Covenant Kitabı Çıktı

Alien Efsanesinin Kökenlerini Anlatan Yaratık: Covenant Kitabı Çıktı

Yönetmenliğini Ridley Scott’ın üstlendiği, bilimkurgu efsanesi Alien’ın köklerini bizlere sunan Alien: Covenant filmi sinemada büyük etkiler yaratırken bizi efsanenin daha da derinlerine indiren Yaratık: Covenant kitabı raflarda yerini aldı.

Yazar Alan Dean Foster, 1979 yılında vizyona giren ilk Alien filminin roman uyarlamasından sonra ilk kez Alien evrenine geri dönüyor ve Yaratık: Covenant kitabı ile bizi Alien evreninin köklerine döndürüyor. Star Wars, Dungeons & Dragons, Star Trek dünyaları için de kitaplar kaleme alan yazarın da bulunduğu Yaratık: Covenant kitabının arka kapak yazısı şöyle;

Ridley Scott, Yaratık: Covenant ile Yaratık evrenine geri dönüyor!

Prometheus’ta yaşanan olaylardan on yıl sonrası… Covenant uzay gemisi ilk büyük kolonileşme denemesi için uzayda yol almaktadır. Kaynağı bilinmeyen bir radyo yayını sayesinde, keşfettikleri bu ıssız yerin cennetten bir parça olduğunu düşünürler. Fakat bu gezegen sessiz, karanlık, tehlikelerle doludur. Hayallerinin ötesinde bir tehditle yüzleştiklerini fark eden tayfanın ise kaçmaya çalışmaktan başka şansı yoktur.

Ödüllü yazar Alan Dean Foster da bu kitapla birlikte ilk kez orijinal Yaratık filminin roman uyarlamasıyla adım attığı dünyaya geri dönüyor. Yaratık: Covenant, sinema tarihinin en destansı serilerinden olan Yaratık’ın öncesini anlatmakla kalmayıp bu dehşet verici dünyanın kapılarını da aralıyor.

İlginizi Çekebilir  Deadpool, Marvel Evreni Romanlarına Patiler İle Katıldı

Yaratık’la yüzleşmeye hazır mısınız?

Çevirisini Barış Tanyeri’nin yaptığı 336 sayfalık kitap İthaki Yayınları etiketiyle çıktı. Eğer Alien dünyasının biraz daha derinlerine inmek istiyorsanız Yaratık: Covenant kitabını okumalısınız.