Edebiyat

9. Beyoğlu Sahaf Festivali Bugün Başlıyor!

9-beyoglu-sahaf-festivali-banner

Kitap kurtlarının heyecanla beklediği “Beyoğlu Sahaf Festivali” 17 Eylül 2015 tarihinde Tepebaşı’nda misafirlerini ağırlamaya başlayacak.

Özellikle eski yayınlara ilgi duyanların ilgiyle takip ettiği Beyoğlu Sahaf Festivalinde hayranı olduğunuz yazarların ilk basım kitaplarını bulabilmeniz mümkün.

Festivalin başlangıcında bir mezat düzenlenecek ve elde edilen gelir önceki senelerde olduğu gibi bu sene de maddi durumu yetersiz öğrencilere bağışlanacak. Bilmeyenler için mezat; açık artırma usülü satışların yapıldığı müzayedeler anlamına geliyor.

Beyoğlu Sahaf Festivali mezatına katılarak, hem birbirinden özel eski kitaplara, plaklara veya dergilere sahip olabilirsiniz hem de maddi durumu yetersiz öğrencilere destekte bulunabilirsiniz.

sahaf-festivali

11 Ekim’e kadar devam edecek festivalde on binlerce kitap 24 gün boyunca 10.00 – 23.00 saatleri arasında sahaf tezgahlarında kitap meraklılarını bekleyecek.

Tezgahlarda neleri göreceğiz?

9. Beyoğlu Sahaf Festivaline, Türkiye’nin farklı illerinden 70’e yakın sahafın katılması bekleniyor. Bu sahaflar arasında, tezgahlarında bulunması zor yabancı yayınları bulabileceğiniz yabancı sahaflar da yer alacak.

Sahaf Festivalinde; asırlık kitapları, geçmişteki popüler dergileri, yüzyıllık yazıları, siyah beyaz fotoğrafları, kült filmleri, ünlü tiyatro ve film afişlerini, sararmaya yüz tutmuş mektupları ve bulunması zor özel koleksiyonları bulabilirsiniz.

Yazan: Hümeyra Yabar

İlginizi Çekebilir  Elric Destanı, Dük Elric ile Devam Ediyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu