Edebiyat

35. İstanbul Kitap Fuarı Başlıyor

35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 12-20 Kasım tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi‘nde düzenlenecek.

izmir-kitap-fuari-resim

TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle hazırlanan 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 12-20 Kasım 2016 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Etkinlik programı açıklanan fuara 800 yayınevi ve toplum kuruluşu katılırken, fuar süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleri olmak üzere 300 etkinlik gerçekleştirilecek.

Ana temanın “Felsefe ve İnsan” olduğu fuarda onur yazarı ise Prof. Dr. Ioanna Kuçuradi. Türkiye Felsefe Kurumu ve TÜYAP tarafından özellikle farklı yaş gruplarına yönelik çocuk ve gençlik etkinlikleri düzenlenirken, çocuklara yönelik ‘eğitim hakkı’, ‘farklılıklar’, ‘eleştirel okuma ve düşünme’ üzerine atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir.

istanbul-kitap-fuari

Felsefe teması kapsamında yurt dışından Çocuk Kitabı Yazarları Brigitte Labbé ve Oscar Brenifier ise fuarın konukları arasında. Labbé, 18 Kasım Cuma ve 19 Kasım Cumartesi günü çocuklara ve ebeveynlere yönelik iki ayrı atölye çalışması ve söyleşi gerçekleştirecek. Oscar Brenefier ise 13 Kasım Pazar günü çocuklarla felsefe üzerine bir söyleşi düzenleyecek.

Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  İlknokta.com'da Zaman Çarkı Setinde Büyük İndirim!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu