Edebiyat

2019 Nebula Ödülleri Adayları Açıklandı

Amerikan Bilimkurgu ve Fantastik Yazarlar Birliği (Science Fiction and Fantasy Writers of America) tarafından her yıl verilen Nebula Ödülleri’nin bu yılki adayları açıklandı.

2019 yılında yayınlanmış eserlerden oluşan adayların kazanan isimleri, 28-31 Mayıs tarihleri arasında Los Angeles’ta düzenlenecek 55. Geleneksel Nebula Konferansı‘nda belli olacak.

Bu sene yine birbirinden değerli eserler, bilimkurgunun en prestijli ödülü için yarışacaklar.

İşte 2019 yılında yayınlanan eserler ve adaylar:

En İyi Roman

  • Marque of Caine, Charles E. Gannon (Baen)
  • The Ten Thousand Doors of January, Alix E. Harrow (Redhook; Orbit UK)
  • A Memory Called Empire, Arkady Martine (Tor)
  • Gods of Jade and Shadow, Silvia Moreno-Garcia (Del Rey; Jo Fletcher)
  • Gideon the Ninth, Tamsyn Muir (Tor.com Publishing)
  • A Song for a New Day, Sarah Pinsker (Berkley)

En İyi Kısa Roman

  • “Anxiety Is the Dizziness of Freedom”, Ted Chiang (Exhalation)
  • The Haunting of Tram Car 015, P. Djèlí Clark (Tor.com Publishing)
  • This Is How You Lose the Time War, Amal El-Mohtar & Max Gladstone (Saga)
  • Her Silhouette, Drawn in Water, Vylar Kaftan (Tor.com Publishing)
  • The Deep, Rivers Solomon, with Daveed Diggs, William Hutson & Jonathan Snipes (Saga)
  • Catfish Lullaby, A.C. Wise (Broken Eye)
İlginizi Çekebilir  2. Abdülhamit'in Robotu Alamet, Teknoloji ve Söylentiler

En İyi Romansı Metin

  • “A Strange Uncertain Light”, G.V. Anderson (F&SF 7-8/19)
  • “For He Can Creep”, Siobhan Carroll (Tor.com 7/10/19)
  • “His Footsteps, Through Darkness and Light”, Mimi Mondal (Tor.com 1/23/19)
  • “The Blur in the Corner of Your Eye”, Sarah Pinsker (Uncanny 7-8/19)
  • Carpe Glitter, Cat Rambo (Meerkat)
  • “The Archronology of Love”, Caroline M. Yoachim (Lightspeed 4/19)

En İyi Kısa Hikaye

  • “Give the Family My Love”, A.T. Greenblatt (Clarkesworld 2/19)
  • “The Dead, In Their Uncontrollable Power”, Karen Osborne (Uncanny 3-4/19)
  • “And Now His Lordship Is Laughing”, Shiv Ramdas (Strange Horizons 9/9/19)
  • “Ten Excerpts from an Annotated Bibliography on the Cannibal Women of Ratnabar Island”, Nibedita Sen (Nightmare 5/19)
  • “A Catalog of Storms”, Fran Wilde (Uncanny 1-2/19)
  • “How the Trick Is Done”, A.C. Wise (Uncanny 7-8/19)

En İyi Oyun Senaryosu

  • Outer Wilds, Kelsey Beachum (Mobius Digital)
  • The Outer Worlds, Leonard Boyarsky, Megan Starks, Kate Dollarhyde, Chris L’Etoile (Obsidian Entertainment)
  • The Magician’s Workshop, Kate Heartfield (Choice of Games)
  • Disco Elysium, Robert Kurvitz (ZA/UM)
  • Fate Accessibility Toolkit, Elsa Sjunneson-Henry (Evil Hat Productions)
İlginizi Çekebilir  Gio Ödülleri 2017'nin Roman Kategorisi Finalistleri Belli Oldu

Dramatik Sunum için Ray Bradbury Ödülü

  • Avengers: Endgame, Christopher Markus & Stephen McFeely (Marvel Studios)
  • Captain Marvel, Anna Boden & Ryan Fleck & Geneva Robertson-Dworet (Marvel Studios)
  • Good Omens: “Hard Times”, Neil Gaiman (Amazon Studios/BBC Studios)
  • The Mandalorian: “The Child”, Jon Favreau (Disney+)
  • Russian Doll: “The Way Out”, Allison Silverman and Leslye Headland (Netflix)
  • Watchmen: “A God Walks into Abar”, Jeff Jensen & Damon Lindelof (HBO)

Genç Yetişkin Bilimkurgu ve Fantastik Kurgu için Andre Norton Ödülü

  • Sal and Gabi Break the Universe, Carlos Hernandez (Disney Hyperion)
  • Catfishing on CatNet, Naomi Kritzer (Tor Teen)
  • Dragon Pearl, Yoon Ha Lee (Disney Hyperion)
  • Peasprout Chen: Battle of Champions, Henry Lien (Holt)
  • Cog, Greg van Eekhout (Harper)
  • Riverland, Fran Wilde (Amulet)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu