Anasayfa » FRPNET Edebiyat » 2016 Nebula Ödülleri Kazananları Belli Oldu

2016 Nebula Ödülleri Kazananları Belli Oldu

Bilimkurgu sektörünün önemli ödüllerinden olan Nebula Ödülleri, SFWA (Amerikan Bilimkurgu ve Fantastik Yazarlar Birliği) tarafından düzenlenen hafta sonu etkinliğinde sahiplerini buldu.

Ödül töreninde Ray Bradbury Ödülü ve Andre Norton Ödülü de sahiplerini buldu. İşte kazananlar!

* Kazananlar kalın harfle ve kırmızı olarak belirtilmiştir.

En İyi Roman (Best Novel)

All the Birds in the Sky, Charlie Jane Anders (Tor; Titan)
Borderline, Mishell Baker (Saga)
The Obelisk Gate, N.K. Jemisin (Orbit US; Orbit UK)
Ninefox GambitYoon Ha Lee (Solaris US; Solaris UK)
Everfair, Nisi Shawl (Tor)

En İyi Kısa Roman (Best Novella)

Runtime, S.B. Divya (Tor.com Publishing)
The Dream-Quest of Vellitt Boe, Kij Johnson (Tor.com Publishing)
The Ballad of Black Tom, Victor LaValle (Tor.com Publishing)
Every Heart a Doorway, Seanan McGuire (Tor.com Publishing)
‘‘The Liar’’, John P. Murphy (F&SF 3-4/16)
A Taste of Honey, Kai Ashante Wilson (Tor.com Publishing)

En İyi Romansı Metin (Best Novelette)

The Long Fall Up, William Ledbetter (F&SF 5-6/16)
Sooner or Later Everything Falls Into the Sea, Sarah Pinsker (Lightspeed 2/16)
Blood Grains Speak Through Memories, Jason Sanford (Beneath Ceaseless Skies 3/17/16)
The Orangery, Bonnie Jo Stufflebeam (Beneath Ceaseless Skies 12/8/16)
The Jewel and Her Lapidary, Fran Wilde (Tor.com Publishing)
You’ll Surely Drown Here If You Stay, Alyssa Wong (Uncanny 5-6/16)

En İyi Kısa Hikaye (Best Short Story)

Our Talons Can Crush Galaxies, Brooke Bolander (Uncanny 11-12/16)
Seasons of Glass and Iron, Amal El-Mohtar (The Starlit Wood)
Sabbath Wine, Barbara Krasnoff (Clockwork Phoenix 5)
Things With Beards, Sam J. Miller (Clarkesworld 6/16)
This Is Not a Wardrobe Door, A. Merc Rustad (Fireside Magazine 1/16)
A Fist of Permutations in Lightning and Wildflowers, Alyssa Wong (Tor.com 3/2/16)
Welcome to the Medical Clinic at the Interplanetary Relay Station│Hours Since the Last Patient Death: 0, Caroline M. Yoachim (Lightspeed 3/16)

Dramatik Sunum için Ray Bradbury Ödülü (Ray Bradbury Award for Outstanding Dramatic Presentation)

Arrival
Doctor Strange
Kubo and the Two Strings
Rogue One: A Star Wars Story
Westworld: ‘‘The Bicameral Mind’’
Zootopia

Genç Yetişkin Bilimkurgu ve Fantastik Kurgu için Andre Norton Ödülü (Andre Norton Award for Young Adult Science Fiction and Fantasy)

The Girl Who Drank the Moon, Kelly Barnhill (Algonquin)
The Star-Touched Queen, Roshani Chokshi (St. Martin’s)
The Lie Tree, Frances Hardinge (Macmillan UK; Abrams)
Arabella of Mars, David D. Levine (Tor)
Railhead, Philip Reeve (Oxford University Press; Switch)
Rocks Fall, Everyone Dies, Lindsay Ribar (Dawson)
The Evil Wizard Smallbone, Delia Sherman (Candlewick)

Superman ve Dr. Manhattan Kapışması Çok Yakında Gerçekleşecek
İşkur ve Google'dan "Nasıl Youtuber Olunur?" Kursu