D.I.C.E. Oyun Ödülleri Sahiplerini Buldu
Bu yıl 16. kez düzenlenen, oyun dünyasının hatırı sayılı ödüllerinden olan D.I.C.E. Oyun Ödülleri, ülkemiz saatiyle bu sabaha karşı sahiplerini buldu.
Amerika, Los Angeles’ta düzenlenen törenle sahiplerini bulan ödüllere Journey oyunu damgasını vurdu.
İşte ödül kazanan birbirinden başarılı oyunlar!
*Koyu renkle yazanlar ödülü kazanan oyunlar.
Yılın Oyunu
Borderlands 2 – Gearbox Software
Far Cry 3 – Ubisoft
Journey – Thatgamecompany
The Walking Dead – Telltale Games
XCOM: Enemy Unknown – Firaxis Games
Oyun Yönetiminde Sıradışı Başarı Ödülü
Journey – Thatgamecompany
Dishonored – Arkane Studios
Far Cry 3 – Ubisoft
The Unfinished Swan – Giant Sparrow
The Walking Dead – Telltale games
Oyunda Sıradışı Yenilik Ödülü
Journey – Thatgamecompany
Nintendo Land – Nintendo
Sound Shapes – Queasy Games
The Unfinished Swan – Giant Sparrow
The Walking Dead – Telltale Games
Yılın Aksiyon Oyunu
Borderlands 2 – Gearbox Software
Far Cry 3 – Ubisoft
Halo 4 – 343 Industries
Hitman: Absolution – I/O Interactive
Sleeping Dogs – United Front Games
Yılın Macera Oyunu
Assassins’ Creed III – Ubisoft
Darksiders II – Vigil Games
Dishonored – Arkane Studios
New Super Mario Bros. Wii U – Nintendo
The Walking Dead – Telltale Games
Yılın Mobil Oyunu
Fairway Solitaire – Big Fish
Hero Academy – Robot Entertainment
Horn – Phosphor Game Studios
Rayman Jungle Run – Pastagames, Ubisoft Montpellier
Yılın İndirilebilir Oyunu
Fez – Polytron Corporation
Journey – Thatgamecompany
Mark of the Ninja – Klei Entertainment
The Unfinished Swan – Giant Sparrow
The Walking Dead – Telltale Games
Yılın El Konsolu Oyunu
Gravity Rush – Japan Studio
Paper Mario Sticker Star – Intelligent Systems
Resident Evil: Revelations – Capcom
Sound Shapes – Queasy Games
Uncharted: Golden Abyss – Sony Bend Studio
Yılın Web Tabanlı Oyunu
Bingo Bash – BitRhymes Inc.
Burrito Bison Revenge – Juicy Beast Studio
CityVille 2 – Zynga
Sim City Social – Maxis, Playfish
Song Pop – FreshPlanet Inc.
Yılın Gündelik (Casual) Oyunu
Fairway Solitaire – Big Fish
Journey – Thatgamecompany
Puzzle Craft – Ars Thanea
Rayman Jungle Run – Pastagames, Ubisoft Montpellier
Sound Shapes – Queasy Games
Yılın Aile Oyunu
Dance Central 3 – Harmonix Music Systems
Just Dance 4 – Ubisoft Paris, Ubisoft Reflections, Ubisoft Bucharest, Ubisoft Milan
Lego Batman 2: DC Super Heroes – TT Games
Nintendo Land – Nintendo
Skylanders Giants – Toys for Bob
Yılın Dövüş Oyunu
Persona 4 Arena – Arc System Works
PlayStation All-Stars Battle Royale – Superbot Entertainment
Soulcalibur V – Project Soul
Street Fighter X Tekken – Capcom
Tekken Tag Tournament 2 – Namco Bandai Games
Yılın Yarış Oyunu
Forza Horizon – Playground Games
LittleBigPlanet Karting – United Front Games
Motorstorm RC – Evolution Studios
Need for Speed Most Wanted – Criterion Games
Trials: Evolution – Redlynx Ltd.
Yılın RPG ve MMORPG Oyunu
Diablo III – Blizzard Entertainment
Dust: An Elysian Tale – Humble Hearts
Guild Wars II – ArenaNet
Mass Effect 3 – BioWare
Torchlight II – Runic Games
Yılın Spor Oyunu
FIFA Soccer 13 – EA Canada
MLB The Show 2012 – San Diego Studios
NBA 2K13 – Visual Concepts
Yılın Strateji/Simülasyon Oyunu
FTL: Faster Than Light – Subset Games
Minecraft: Xbox 360 Edition – Mojang/4J Studios
Orcs Must Die 2 – Robot Entertainment
Total War: Shogun 2 – Fall of the Samurai – The Creative Assembly
XCOM: Enemy Unknown – Firaxis Games
Animasyonda Sıradışı Başarı Ödülü
Assassin’s Creed III – Ubisoft
Far Cry 3 – Ubisoft
Hitman: Absolution – I/O Interactive
Mark of the Ninja – Klei Entertainment
Uncharted: Golden Abyss – Sony Bend Studio
Sanat Yönetiminde Sıradışı Başarı Ödülü
Borderlands 2 – Gearbox Software
Dishonored – Arkane Studios
Far Cry 3 – Ubisoft
Halo 4 – 343 Industries
Journey – Thatgamecompany
Karakter Oyunculuğunda Sıradışı Başarı Ödülü
Borderlands 2: Tiny Tina – Gearbox Software
Far Cry 3: Vaas Montenegro – Ubisoft
Halo 4: Cortana – 343 Industries
Mass Effect 3: Female Commander Shepard – BioWare
The Walking Dead: Lee Everett – Telltale Games
Bağlantılı Oyunculukta Sıradışı Başarı Ödülü
Call of Duty: Black Ops II – Treyarch
Halo 4 – 343 Industries
Nike+ Kinect Training – Sumo Digital Ltd.
Oyun Motoru Teknolojisinde Sıradışı Başarı Ödülü
Dishonored – Arkane Studios
Gravity Rush – Japan Studio
Journey – Thatgamecompany
The Walking Dead – Telltale Games
XCOM: Enemy Unknown – Firaxis Games
Çevrimiçi Oyunculukta Sıradışı Başarı Ödülü
Borderlands 2 – Gearbox Software
Call of Duty: Black Ops II – Treyarch
Diablo III – Blizzard Entertainment
Halo 4 – 343 Industries
Journey – Thatgamecompany
Orijinal Müzikte Sıradışı Başarı Ödülü
Diablo III – Blizzard Entertainment
Far Cry 3 – Ubisoft
Journey – Thatgamecompany
Mass Effect 3 – BioWare
World of Warcraft: Mists of Pandaria – Blizzard Entertainment
Ses Tasarımında Sıradışı Başarı Ödülü
Assassin’s Creed III – Ubisoft
Diablo III – Blizzard Entertainment
Journey – Thatgamecompany
Medal of Honor: Warfighter – Danger Close Games
Syndicate – Starbreeze Studios
Hikayede Sıradışı Başarı Ödülü
Dishonored – Arkane Studios
Journey – Thatgamecompany
Sleeping Dogs – United Front Games
Spec Ops: The Line – Yager Development GmbH
The Walking Dead – Telltale Games
Görsel Oyun Motoru Tasarımında Sıradışı Başarı Ödülü
Call of Duty: Black Ops II – Treyarch
Halo 4 – 343 Industries
Hitman: Absolution – I/O Interactive
Need for Speed Most Wanted – Criterion Games
Total War: Shogun 2 – Fall of the Samurai – The Creative Assembly