Basında FRPNET

Level Dergisi (Şubat 2012)

Level Şubat 2012LEVEL dergisi, Şubat 2012 sayısında FRPNET’in geçmişini ve FRPNET 3.0’ı konu aldı. Ertuğrul Süngü’nün hazırladığı Role Play Günlükleri bölümünün konusu FRPNET’ti.

Resmin büyük halini görmek için tıklayınız…

Level Online (Ağustos 2010)

Level OnlineLEVEL dergisi, FRPNET sitesinin basın sponsoru olmasıyla birlikte ilk duyurusunu 4-5 Eylül 2010 tarihinde gerçekleştirilen FRPNET Convention II için yaptı. 10-17 Ağustos tarihleri arasında tüm siteyi Convention afişi ile giydirip Türkiye’deki tüm oyunculara Convention’ımızı duyudur.

Resmin büyük halini görmek için tıklayınız…

Level Dergisi (Nisan 2010)

Level FRPNET Röportaj

LEVEL dergisinde düzenli olarak yayınlanan ve Ertuğrul Süngü’nün her ay özenle hazırladığı Role Play Günlükleri bölümünün Nisan ayındaki konuğu sitemizin Kurucusu ve Genel Yayın Koordinatörü Kayra “Keri” Küpçü oldu. Ertuğrul Süngü’nün FRP, oyun ve fantastik dünyalarla ilgili yaptığı bu keyifli röportajı okumanızı öneririz.

Röportaja ulaşmak için tıklayınız…
Daha yüksek kalite çözünürlük için buraya tıklayınız…

Oyungezer Online (Mart 2010)

Önce bir harf, ardından kurulan bir kelime ve sonunda hayalleri anlatan cümleler. Fantastik Kurgu kitaplarıyla herkesin bir tanışma ve buluşma hikayesi var. Ya FRPNET’le olan hikayenizi hatırlıyor musunuz? 6 yıl geçti ilk tanışmamızdan beri. Her gün aynı şekilde karşıladık sizleri. İçerik her zaman değişti ve gelişti. Forumlar daha da büyüdü, röportajlar yapıldı, Fantastik Kurgu’ya dair ne varsa hep burada oldu.

Şimdi… Değişim zamanı. 6 senedir tek ikonu değişmeyen FRPNET, yepyeni yüzüyle sizlerin karşısına çıkmaya hazır. Tadı değişmeyen fakat görüntüsünü değiştiren FRPNET hayallere ışık tutan içeriğiyle yoluna devam ediyor. Türkiye’nin en önemli FRP sitesi haline gelen, binlerce üyesi, farklı konuları ve röportajlarıyla Fantastik Kurgu’yu takip edenlerin başvuru kaynağı olan FRPNET değişiyor. Eskiye dair her şey yine burada, FRPNET’te! Yenilenen yüzümüzle karşınızdayız, her zamanki gibi beraberiz ve yola devam ediyoruz. Yapacak çok işimiz var ve yolumuz uzun ama bu yolda değiştirmeyeceğimiz bir şey olacak, ailemiz. Üstelik her zaman büyüyen ve genişleyen bir aile. Her zaman destek olan, her zaman yanımızda olan bir aile. Herkesin içinde bir şeyler bulduğu, çeşitli yol arkadaşları edindiği, farklı dostluklar kurduğu bir aile.

Tasarımı 24, Dexter, Mad men gibi dizilerin ve popüler konserlerin dijital işlerini yapan İlker “RazoRBlades” Karaş’ın ellerinden çıkan FRPNET’in yeni arayüzü fantastik kurgu severleri bekliyor. Fantastik edebiyatın ve bilimkurgunun yenilenmiş hali için: www.frpnet.net

Haberi okumak için tıklayınız…

İstanbul Kültür Üniversitesi Dergisi (Ekim 2009)

İstanbul Kültür Üniversitesi dergisi için üniversite yetkilileri tarafından FRPNET Genel Yayın Yönetmeni Kayra “Keri” Küpçü, FRPNET Moderatörü Berker “Hamatula” Berki ve FRPNET Reklam Müdürü Güliz Dülgeroğlu ile yapılan röportaj.

Röportajı PDF dosyası olarak indirmek veya okumak için tıklayınız… 

Photoshop Magazin Dergisi (Şubat 2009)

www.frpnet.net

Frpnet, bir fantastik kurgu sitesi. Bu site için var olan Türk FRP siteleri arasıdan en iyisi diyebilirim. Site içinde frp yazıları, frp roman serileri hakkında diyar-karakter vb. bilgileri, frp kitapları ve satış noktaları, fantastik çizimlerin sergilendiği galeri ve konuşma-tartışma için forum bölümü mevcut. Bu bölümler arasında en çok dikkatimi çeken ve vakit geçirdiğim bölüm ise yazılar bölümü oldu. Siteye üye olan herkesin amatörce yazı gönderebildiği bölümde hoşuma giden oldukça güzel yazılar oldu. Ayrıca FRP dünyasına yabancı olan için “bilgi” bölümünde FRP hakkında her türlü bilgi adım adım ve anlaşılır şekilde anlatılmış.

Haberi okumak için tıklayınız… 

PCWorld Dergisi (Nisan 2006)

PCWorld dergisi tarafından hazırlanan “Fantastik Dünyalara Sanal Yolculuk” başlığı altındaki Frp Siteleri arasında yapılan araştırmada FrpNet’e de yer verildi. Türkiye’nin önde gelen Fantastik siteleri arasında sitemize de önemli bir yer ayrıldı. Haberle ilgili ayrıntılı bilgiyi resme tıklayarak öğrenebilirsiniz. (PCWorld – Nisan 2006)

Haberi okumak için tıklayınız… 

SkyTürk – CafeNet (Temmuz 2005)

FrpNet Sitesi SkyTürk Kanalında yayınlananan “CafeNet” programında 16 – 17 Temmuz 2005 tarihlerinde tanıtıladı. Site Admini Keri Cromwell’in de konuk olarak katıldığı programda FrpNet’in tanıtımının yanı sıra Frp-Rpg, Fantastik Edebiyat, Fantastik Kurgu’nun Yeri gibi konulara da değindik. Yaklaşık 15 dakika süren program tamamen FrpNet’e ayrılmıştı. (SkyTürk – Temmuz 2005)

Programı bilgisayarınıza indirip izlemek için tıklayınız…  (75.04 MB)

GameWorld – Net Adresleri (Mayıs 2005)

FRP’cilerin uğrak yerine hoşgeldiniz. Türkçe FRP siteleri arasında en iyilerden biri olan bu siteye FRP ile ilgilenen veya “Nedir bu FRP dedikleri yahu?” diyen herkesin uğramasını tavsiye ediyoruz. Sitedeki “Bilgi” linkine tıkladığınızda pek çok yerde arayıp da doğru düzgün bir şeyler bulamadığınız FRP dokümanlarına ulaşabilirsiniz. Dungeon Master’lık derslerinden tutun da örnek bir oyuna kadar ırklar, zarlar, karakter yaratma gibi ihtiyaç duyulabilecek her türlü bilgi sitede mevcut. Türkiye’deki FRP’cilerin yazılarına da ulaşabilirsiniz. “Out Of Game” linkine tıklayıp “Oyunlarda yaşanan komik olaylar” bölümünü okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz zira biz okurken gülmekten gözümüzden yaşlar geldi. :) Ayrıca “Legend Of The Green Dragon” oyununun Beta sürümünü buradaki sunucudan oynayabilirsiniz. (GameWorld – Mayıs 2005)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.